Lőrincz Balázs a szabadfogású birkózók 80 kilogrammos súlycsoportban versenyzett, amelyben elveszítette az észak-macedón Shakjir Bislimi elleni párharcot, így számára hamar véget ért a küzdelem. Katona László, a Székelyudvarhelyi ISK edzője szerint nem úgy sikerült a megmérettetés, ahogy szerették volna, mivel egy-két nyert mérkőzés volt az elvárás.
„A sorsolás is közrejátszott ebben, lehetett volna könnyebb is, de nem vártunk el tőle dobogós helyezést. Balázs 16 éves, még jövőre is ebben a korosztályban versenyezhet, ő volt a legfiatalabb, és egy évvel idősebbek között kellett bizonyítania. Bízom benne, hogy jövőre ezt a teljesítményt sokszorosan felül fogja múlni” – nyilatkozta a szakvezető.
A Marosvásárhelyi ISK-tól Csipkés Balázs (110 kg) győzelemmel kezdett a lett Ralfs Lukins ellen, de menetelése a negyeddöntőben véget ért, ahol nem bírt a georgiai Ramini Gulitashvilivel, míg Andrei Negura (48 kg) a selejtezőben és a vigaszágon is kikapott. A legjobb eredményt a Marosvásárhelyi Mureșultól Böjthe Benjámin (60 kg) érte el, aki elveszítette a német Manuel Wagin elleni bronzmérkőzést, és végül az ötödik helyen zárt.
A román küldöttségnek szabadfogásban nem sikerült dobogós helyezést szereznie, viszont kötöttfogásban két aranyérem, női birkózásban pedig egy második és egy harmadik hely volt a termés.
A Székelyudvarhelyi és a Marosvásárhelyi ISK közösen vesz részt az országos csapatbajnokságokban, évről évre sikerül diadalmaskodniuk a különböző korosztályokban, így egyeduralkodónak számítanak a mezőnyben. „Minden korosztályban sok birkózónk van, sok tehetséges gyerekből könnyű összeállítani a jó csapatokat. Sokat számít az olimpiai birkózóközpont megléte Marosvásárhelyen, ahol lényegében az U15-ös korosztályú válogatott készül, és még több környékbeli gyerek tud közösen edzeni” – mutatott rá Katona László.
A székelyföldi sportolók ezen a héten a strandbirkózó országos döntőn vesznek részt Costinești-en. A sportág ezen válfaja olyannyira népszerű, hogy szeptemberben Romániában világbajnokságot rendeznek felnőtt és ifjúsági korosztályban. Ezt leszámítva a nagyobb megmérettetések befejeződtek erre az évre, ősszel a kisebb korosztályú, 9 és 13 év közötti birkózók versenyeznek az országos döntőn, valamint barátságos jellegű és emlékversenyeken készülnek a következő idényre.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!