A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC birkózói három éremmel zártak, Incze Kriszta (65 kg) és Cătălina Axente (76 kg) mindenkit maga mögé utasítva aranyérmet nyert, míg Maria Cioclea (50 kg) ezüstérmet szerzett. Ezen eredményeknek köszönhetően a Mátéfi Árpád által irányított háromszéki klub a második legeredményesebb csapat lett.
Az udvarhelyszéki versenyzők közül a korondi származású Molnos Norbert a Kolozsvári U csapatának képviseletében a 70 kg-os súlycsoportban megszerezte az országos bajnoki címet, ő egyben a Fások SK legeredményesebb birkózója, amelynek színeiben Gergen Zoltán ötödik helyezést ért el.
A Marosvásárhelyi ISK sportolói, Biró Krisztián, Gombos Erik és Nyulas Előd ezüstérmesek lettek, Alex Matea és Cosmin Podar a harmadik helyen végeztek, Tănase Márk pedig az ötödik helyen zárt. A marosvásárhelyi csapat a harmadik helyen végzett a klubok versenyében.
Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.
Mindkét ország szaksajtója terjedelmesen foglalkozik a női kézilabda-világbajnokság magyar–román párharcával, amelyet a magyar válogatott szerdán 34–29-re nyert meg és ezzel nagy lépést tett a negyeddöntő felé, míg a románoknak erre már nincs esélyük.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
Rendőrségi eljárás indult, miután Daniel Cioabă önjelölt „romániai romakirály” fia a beszámolók szerint teherbe ejtette 14 éves „menyasszonyát”, akit a szülők választottak ki számára.
Sokan számolnak be arról, hogy a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után nagyjából megduplázódott a havi kiadás. Így nem csoda, hogy a háztartások nagy része új szokások kialakításán dolgozik a villanyáram-fogyasztás csökkentése érdekében.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!