Székelyföldi aranyérmek a felnőtt birkózóbajnokságról

Székely Sport 2022. november 28., 13:26 utolsó módosítás: 2022. november 28., 13:27

Resicabánya adott otthont múlt hétvégén a felnőtt országos birkózóbajnokságnak, amelyen a székelyföldi klubok sportolói kiemelkedően teljesítettek.

A Sepsi-SIC érmes birkózói (balról jobbra) Incze Kriszta, Cătălina Axente és Maria Cioclea, illetve Mátéfi Árpád edző Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC birkózói három éremmel zártak, Incze Kriszta (65 kg) és Cătălina Axente (76 kg) mindenkit maga mögé utasítva aranyérmet nyert, míg Maria Cioclea (50 kg) ezüstérmet szerzett. Ezen eredményeknek köszönhetően a Mátéfi Árpád által irányított háromszéki klub a második legeredményesebb csapat lett.

Az udvarhelyszéki versenyzők közül a korondi származású Molnos Norbert a Kolozsvári U csapatának képviseletében a 70 kg-os súlycsoportban megszerezte az országos bajnoki címet, ő egyben a Fások SK legeredményesebb birkózója, amelynek színeiben Gergen Zoltán ötödik helyezést ért el.

A Marosvásárhelyi ISK sportolói, Biró Krisztián, Gombos Erik és Nyulas Előd ezüstérmesek lettek, Alex Matea és Cosmin Podar a harmadik helyen végeztek, Tănase Márk pedig az ötödik helyen zárt. A marosvásárhelyi csapat a harmadik helyen végzett a klubok versenyében.