Székelyek is indultak a predeáli sírolleres-versenyen

Dobos László 2023. július 24., 10:14

Nemzetközi sírolleres-versenyt rendeztek hétvégén Predeálon. A sífutók és biatlonisták nyári felmérését és felkészülését szolgáló viadalon csíki és gyergyói fiatalok is rajthoz álltak.

Románia képviselői mellett Bulgáriából és a Moldova Köztársaságból érkeztek versenyzők Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

A FIS Roller Ski Cup nevet viselte a predeáli verseny, amelynek helyszíne a Predeal déli kijáratánál található, a hadsereg klubja által gondozott Rozsnyó-völgyi pálya volt.

Románia képviselői mellett Bulgáriából és a Moldova Köztársaságból érkeztek versenyzők, Székelyföldet pedig Páll Boglárka és Páll Gábor (mindketten Gyergyószentmiklósi ISK), illetve Kelemen Szidónia és Becze Eszter (mindketten Csíkszeredai ISK) képviselte.

A férfi és a női versenyzők számára is egy-egy klasszikus-, illetve egy szabad stílusú próbát tartottak, a lányok versenytávja mindkét nap 5 km volt, a férfiaké pedig 10 km. A férfi versenyen 14-en álltak rajthoz, a női próbákon pedig 17-en.

A női versenyt mindkét nap Delia Ioana Reit nyerte, a férfiak próbáin pedig Paul Cosntantin Pepene diadalmaskodott.

Páll Boglárka a 6. és 10. helyeken végzett, Páll Gábor a 9. és a 11. helyen ért célba, a csíkiak pedig csak a második versenynapon álltak rajthoz, ahol Kelemen Szidónia az 5. helyet szerezte meg, Becze Eszter pedig a 9. időeredménnyel zárta a versenyt.