Most már nem csak az országos és nemzetközi versenyeken szerepelve kapcsolódik be a magyar ökölvívás körforgásába a gyergyószentmiklósi Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub, közösen a magyarországi testvérklub Felcsút SK-val, hanem a sportág vezetésében is szerepet vállal.
A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) tisztújító közgyűlésén a magyar boksz eddigi utolsó magyar olimpiai bajnokát Kovács István Kokót választották elnöknek. Amint Huszár Árpád az EGÖSK vezetője a Székely Sport megkeresésére válaszolva elmondta, Kokóval több egyeztetésük is volt az elmúlt időszakban és benne látják a lehetőséget, hogy a sportágat vissza emelje oda, ahol valamikor volt, azaz újra a boksz nagyhatalmak közé kerüljön.
„Ahhoz, hogy bokszolóink világversenyeken dobogós helyezést érjenek el, a világ legjobbjaival (Oroszország, Üzbegisztán, Kazahsztán, Azerbajdzsán, Örményország csapataival) kellene rendszeres közös munkát folytatni, edzőtáborokat szervezni, ahol a versenyzők és az edzők is fejleszthetik szakmai tudásukat.
Ne tehetséget halásszunk, hanem következetes, kitartó, kemény munkával érjük el az eredményeket, hogy ismét a világ élvonalába tudjuk emelni a magyar ökölvívást” – fogalmaz Huszár Árpád.
Hozzátette, hogy a magyar sportolóknak mind fizikálisan, mind technikailag nagyon sokat kellene fejlődniük, hogy utolérjék a nagy ökölvívó nemzeteket, de a nemzeti öntudatukat, a magyar színekért való győzni akarást is meg kell erősíteni.
Amióta 2021-ben az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub a magyarországi testvérklubbal a Felcsút SK-val együttműködve megjelent a magyarországi országos versenyeken 33 bajnoki címet és Magyar Kupa aranyat szereztek, de Európa-bajnokságokon, világbajnokságokon is dobogós és pontszerző helyek megszerzésével gyarapították a magyar eredménylistát.
Huszár Árpád pedig öt világversenyen segítette a magyar válogatottat edzőként. Ezt a munkát ismerték el a MÖSZ-nél amikor felkérték az egyesület vezetőit, hogy vállaljanak szerepet a sportág szakszövetségének vezetésében. Darvas Csaba az MÖSZ elnökségének tagjaként, Huszár Dávid az ellenőrző testületben dolgozva segíti mostantól Kovács Istvánt és a magyar ökölvívás fejlődését.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
A téli szünetet kihasználva átalakultak a Szuperliga keretei, a legtöbb új játékost azonban az FK Csíkszereda igazolta. Ilyés Róbert együttese öt új névvel várja a bajnokság folytatását.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!