Magyarország közel száz év után rendezhet sakkolimpiát, 1926-ot követően másodszor gyűlnek itt össze a sportág legrangosabb eseményére a versenyzők, vele együtt pedig a százéves nemzetközi szövetség ünnepi kongresszusát is megtartják.
Ács Péter, a magyar férfi csapat szövetségi kapitánya szerint „Jó érzés újra egy csapatban lenni a közös célért" – utalt Rapport Richárdra és Lékó Péterre, a válogatott két nagy visszatérőjére. Rangidősként a tizedik olimpiáján asztalhoz ülő Lékó elárulta, nem gondolta, hogy visszatér, mivel csak úgy látta értelmét, ha Rapport is újra magyar színekben versenyez, de nem hitte, hogy ez megtörténhet.
Fodor Tamás, a magyar női csapat szövetségi kapitánya szerint a felkészülés során mindenki beletette a maximumot a munkába, ezért az első tízbe várja az együttest. Az első táblán a mindössze 17 éves Gaál Zsóka szerepel majd. A válogatottat 2006 óta erősítő Hoang Thanh Trang lesz a második táblán, Terbe Julianna a harmadikon, Papp Petra a negyediken, az ötödik tag pedig a rutint és tapasztalatot képviselő Lázárné Vajda Szidónia.
A 45. sakkolimpia a keddi megnyitót követően szerdán rajtol. A svájci rendszerű, 11 fordulós viadal jövő vasárnap zárul, az egyetlen szabadnap jövő kedden lesz. Minden korábbinál több résztvevő indul: a nyílt szekcióban 196, a nőknél pedig 184 csapat versenyez egymással.
A magyar csapatok összetétele
Férfi A csapat: Berkes Ferenc, Gledura Benjámin, Lékó Péter, Rapport Richárd és Szanan Szjugirov; szövetségi kapitány: Ács Péter.
Férfi B csapat: Antal Gergely, Bánusz Tamás, Kozák Ádám, Papp Gábor és Prohászka Péter; szövetségi kapitány: Medvegy Zoltán.
Férfi C (U25) csapat: Juhász Ágoston, Kántor Gergely, Karácsonyi Gellért, Krstulovic Alex és Vanczák Tamás; szövetségi kapitány: Gonda László.
Női A csapat: Gaál Zsóka, Hoang Thanh Trang, Papp Petra, Terbe Julianna és Lázárné Vajda Szidónia; szövetségi kapitány: Fodor Tamás.
Női B csapat: Demeter Dorina, Karácsonyi Kata, Lakos Nikoletta, Mihók-Juhász Barbara és Terbe Zsuzsanna; szövetségi kapitány: Galyas Miklós.
Női C (U25) csapat: Tóth Lili, Sulyok Eszter, Gömböcz Zsófia, Nandin-Erdene Davaademberel és Sipos Stefánia; szövetségi kapitány: Csonka Balázs
A román válogatott összetétele
Nők: Irina Bulmaga, Miruna Lehaci, Mihaela Sandu, Carmen Voicu-Jagodzinsky és Alessia Ciolacu; szövetségi kapitány: Szabó Gergely András.
Férfiak: Dieter Nisipeanu, Constantin Lupulescu, Bogdan Deac, Kirill Sevcsenko, Mircea Pârligras és David Gavrilescu; szövetségi kapitány: Ivan Szokolov.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!