Székely dominancia női sífutásban

Dobos László 2022. március 16., 14:46

Brassó megyében, a Cheile Grădiștei sportbázison tartották meg az elmúlt napokban az ifjúsági és felnőtt korosztályú sífutók országos bajnokságát, amelyen két próbában is csak székelyek állhattak fel a dobogóra.

A sprintverseny döntősei, balról jobbra: Becze Ágota, Kelemen Szidónia, Becze Eszter és Ladó Kincső Fotó: Csíkszeredai ISK

A székelyföldi sportolók csak a női versenyeken voltak érdekeltek, ahol a Bukaresti Dinamót képviselő gyergyószentmiklósi Lőrincz-Sára Tímea, illetve a Csíkszeredai ISK öt fiatal biatlonistája állt rajthoz. A háromnapos viadalon a 7,5 km-es klasszikus stílusú próbán, az 5 km-es korcsolya stílusban teljesítendő versenyszámban és a kieséses rendszerű sprintversenyen avattak bajnokot.

Lőrincz-Sára Tímea bajnok lett a felnőttek két hosszú távú próbáján. Érdekesség, hogy az 5 km-es versenyszámban két ifjúsági lány, a jövő héten Finnországban kezdődő Téli Ifjúsági Olimpiai Napokra készülő Ladó Kincső és Becze Ágota állhatott a dobogó második és harmadik fokára. Ők ketten arany- és ezüstérmesek lettek az ifiknél, ahol harmadik helyen a szintén csíkszeredai Becze Eszter végzett.

A sprintverseny dobogósai. Elől Márton Simon, Balázs Zsolt és Péter Árpád edzők Fotó: Csíkszeredai ISK

A kieséses rendszerű sprintversenyen Lőrincz-Sára Tímea nem vett részt, az 1200 méteres verseny negyeddöntőjében, elődöntőjében és döntőjében is a Csíkszeredai ISK képviselői végzetek az első négy helyen.

A férfiak minden versenyszámában Paul Pepene (Bukaresti Dinamo) lett Románia 2022-es bajnoka.

Az 5 km-es ifiverseny dobogósa (balról, sárgában Balázs Zsolt edző) Fotó: Csíkszeredai ISK

Sífutó ob

5 km, korcsolya stílus (16 induló): 1. Lőrincz-Sára Tímea (Bukaresti Dinamo), 2. Ladó Kincső, 3. Becze Ágota, 4. Becze Eszter, … 7. Kelemen Szidónia, … 14. Béres Csenge (mind Csíkszeredai ISK).
Ifjúságiak: 1. Ladó Kincső, 2. Becze Ágota, 3. Becze Eszter, … 6. Kelemen Szidónia, … 13. Béres Csenge.
Egyéni kieséses sprintverseny (14 induló): 1.Becze Ágota, 2. Ladó Kincső, 3. Becze Eszter, 4. Kelemen Szidónia.