Népes csapattal képviseltette magát a Csíkszeredai ISK, Csizmás Judit tanár-edző csoportjából – a szülők és más szponzorok anyagi támogatásának köszönhetően – a hatodik fordulóban is többen rajthoz tudtak állni.
A négy korosztályban 132 síző állt rajthoz a szebeni versenyeken, 61 lány és 71 fiú.
A csíki sportiskolások hétvégi helyezései, illetve a hat forduló utáni helyezésük az összetett rangsorban.
2016-os korosztály: Balázs Anna – 1. hely, összesítésben szintén 1. hely.
2014–2015-ös korosztály: Balázs Mátyás – 2. hely, összesítésben Balázs Mátyás – 2. hely, Incze Gergő – 6. hely, illetve Antal Hanga – 7. hely.
2012–2013-as korosztály: Tóth Boglárka – 1. hely, Tankó Hanna – 2. hely,összesítésben Tóth Boglárka – 1. hely, Tankó Hanna – 2. hely.
2011-es korosztály: Incze Eszter – 3. hely, összesítésben Incze Eszter – 5. hely
Remekül teljesített Szabó Zsolt (2011-es korosztály) a Székelyudvarhelyi Nagy Norbert Ski csapatából, aki az ötödik és a hatodik versenyen első, illetve második helyet szerzett, hat verseny után pedig az összetettben az előkelő 3. helyen végzett.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Informatikai csalás ügyében nyomoz a rendőrség, miután egy kézdivásárhelyi személy 9500 lejt veszített egy megtévesztő SMS következtében.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!