A gyergyószentmiklósi székhelyű Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub csapata újabb kiváló eredményekről számolhat be. Ezúttal a Diákolimpiának is nevezett Utánpótlás Magyar Kupán gyűjtötték az érmeket.
Az magyar boksz utánpótlás egyik legfontosabb viadalán a serdülő (U14-es) korosztályban Benedek Péter és Majlát András aranyérmes, Vajda István ezüstérmes lett.
A junior (U16) korosztályban az elődöntőben maradt alul Szilágyi Arnold és Páll Szilveszter, akik így bronzérmesek lettek, míg a serdülő Búzás Róbert az 5. helyen zárt.
A versenyen Benedek Péter a 41,5 kilósok mezőnyében, Majlát András a 62 kilósok között lett első helyezett. Mindketten döntő fölénnyel, már az első menetben befejezték a mérkőzésüket. Vajda István 40 kilóban szerepelt döntőben. Ez a teljesítmény azt is jelentette, hogy a serdülők csapatversenyében a második helyen zárt összesítésben a Felcsút Ökölvívó Klub.
Amint Huszár Árpád vezetőedző elmondta, a Magyar Ökölvívó Szakszövetség szabályzata szerint
a hivatalos országos versenyeken csak Magyarországon bejegyzett egyesületek sportolói indulhatnak, ezért volt szükség arra, hogy az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub mellett létrehozzák a Felcsút Ökölvívó Sportklubot is.
„Nagyon büszke vagyok a gyerekeinkre. Ahogy az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub színeiben Románia szinten a legjobbak közé emelkedtünk, úgy a Felcsút Ökölvívó Sportklub neve alatt a magyarországi ökölvívás világában is az élmezőnybe robbantunk be. Azt hiszem egyedülálló az az eredmény, hogy ugyanaz a bokszoló a címvédő mindkét országban, Benedek Péter személyében pedig ez így van, ő Magyarországon és Romániában is a kupagyőztes a súlycsoportjában.
Az érmek mellett a szakma, az edző kollégák elismerését is sikerült kivívnunk” – összegzett Huszár Árpád vezetőedző.
A magyar boksz utánpótlás egyik legrangosabb viadalán Huszár Árpád mellett Huszár Dávid edző vett részt a versenyzők irányításában, Máthé István segítő közreműködésével.
Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa 2026–2027-es idényének csoportjait. A két székelyföldi együttes idén elkerülte egymást. Mutatjuk, milyen ellenfeleket kaptak.
A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület kisorsolta az 5. és 6. Liga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Az előzetesen közöltekhez képest egy változás történt a Csík körzeti összetételében.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!