Rendkívüli eredményt ért el Magyari Zoltán, a Bridge Over Nations sportegyesület csíkszeredai versenyzője a Romanian Challenge online bajnokság 50. versenyén. Összesen 219 játékos nevezett be, Magyari minden útjában álló versenyzőt legyőzve végzett az első helyen, megszerezve a szimbolikus 50. kiírás trófeáját.
Ő az első erdélyi versenyző, aki megszerezte az aranyérmet.
Mi is ez a challenge bajnokság? A Bridge Base Online felületén zajlik (a legnagyobb online portál, ahol esténként 25–50 ezer játékos játszik), ahol a challenge funkcióval ki lehet hívni egy másik játékost. Ugyanazokat a leosztásokat egy maghatározott időn belül robotok ellen mindkét játékos lejátssza, így robotokon keresztül tökéletes összehasonlítás alapján az egyik játékos nyer.
Focivilágbajnoki rendszerben haladnak a játékosok a döntő fele, 5–6 fős csoportban zajlanak a körmérkőzések, az első kettő továbbjut, majd következik a második csoportkör, ahol a négyből az első két játékos jut tovább, majd az egyenes kieséses szakaszban mérettetnek meg: legjobb 64, legjobb 32, nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, kisdöntő és döntő.
A 32 leosztásos mérkőzéssel ért véget a 64. Hungarian Bridge Challenge. A döntőt Schütz–Wettl Márta (Budapest) 77–18 (33–1; 44–17) arányban nyerte Matuz István (Szatmárnémeti) ellen.
A két ország Challenge győztese hetente egymással is játszik a Szuperkupáért. Újabb székely bravúr született, sikerült a duplázás, így Magyari Zoltán lett a Szuperkupa-győztes is. Az eredmény: Magyari Zoltán (Románia)–Schütz–Wettl Márta (Magyarország) 47–12 (20–7; 27–5).
Lejegyezte: Vidámi István.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Egy rendőr megsérült csütörtökön, amikor egy verekedéshez riasztották a Maros megyei Felsőrépa községben; az incidens során a rendőr kénytelen volt használni a fegyverét, és az agresszort lábon lőtte.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!