Székely aranyérem a bridzsbajnokságon

Székely Sport 2021. június 16., 11:09

Megszületett az első székely aranyérem a Romanian Challenge elnevezésű online bridzs-bajnokságon, Magyari Zoltán sikerének köszönhetően Csíkszeredába került az 50. Romanian Challenge Kupa.

Magyari Zoltán az 50. Romania Challenge Kupa után megnyerte a Szuperkupát is Fotó: Vidámi István

Rendkívüli eredményt ért el Magyari Zoltán, a Bridge Over Nations sportegyesület csíkszeredai versenyzője a Romanian Challenge online bajnokság 50. versenyén. Összesen 219 játékos nevezett be, Magyari minden útjában álló versenyzőt legyőzve végzett az első helyen, megszerezve a szimbolikus 50. kiírás trófeáját.

Ő az első erdélyi versenyző, aki megszerezte az aranyérmet.

Mi is ez a challenge bajnokság? A Bridge Base Online felületén zajlik (a legnagyobb online portál, ahol esténként 25–50 ezer játékos játszik), ahol a challenge funkcióval ki lehet hívni egy másik játékost. Ugyanazokat a leosztásokat egy maghatározott időn belül robotok ellen mindkét játékos lejátssza, így robotokon keresztül tökéletes összehasonlítás alapján az egyik játékos nyer.

Focivilágbajnoki rendszerben haladnak a játékosok a döntő fele, 5–6 fős csoportban zajlanak a körmérkőzések, az első kettő továbbjut, majd következik a második csoportkör, ahol a négyből az első két játékos jut tovább, majd az egyenes kieséses szakaszban mérettetnek meg: legjobb 64, legjobb 32, nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, kisdöntő és döntő.

Magyari útja a végső győzelemig:
Első csoportkör: Alin Bîrhoata (Zsilvásárhely) 37–36; Andrei Glaser (Haifa, Israel) 27–4; Vasile Chioseaua (Bukarest) 19–26; Adrian Oreste (Temesvár) 36–14.
Második csoportkör: Valeriu Sigârtău (Bukarest) 18–3; Dan Ene (Konstanca) 51–16; Răzvan Popescu (Gyulafehérvár) 53–22.
Legjobb 64: Vlad Grigorean (Bukarest) 32–19.
Legjobb 32: Tudor Giosanu (Bukarest) 30–24.
Nyolcaddöntő: Daniel Notulescu (Craiova) 37–11.
Negyeddöntő: Gheorghe Silberberg (Temesvár) 28–25.
Elődöntő: Silviu Iovescu (Bukarest) 64–53 (31–20; 33–33)
Döntő: Sabin Donciu (Bukarest) 66–40 (27–27; 39–13)
Hungarian Challenge Bajnokság

A 32 leosztásos mérkőzéssel ért véget a 64. Hungarian Bridge Challenge. A döntőt Schütz–Wettl Márta (Budapest) 77–18 (33–1; 44–17) arányban nyerte Matuz István (Szatmárnémeti) ellen.

Szuperkupa

A két ország Challenge győztese hetente egymással is játszik a Szuperkupáért. Újabb székely bravúr született, sikerült a duplázás, így Magyari Zoltán lett a Szuperkupa-győztes is. Az eredmény: Magyari Zoltán (Románia)–Schütz–Wettl Márta (Magyarország) 47–12 (20–7; 27–5).

Lejegyezte: Vidámi István.