Szatmárnémetiben dzsúdóztak a székelyföldiek

Dobos László 2023. november 28., 12:40

Nagyszabású nemzetközi ifjúsági cselgáncsverseny helyszíne volt hétvégén Szatmárnémeti, ahol közel félezer romániai, magyar, lengyel és ukrán dzsúdós lépett tatamira. A székelyföldiek remek eredményekkel tértek haza.

A Szatmárnémetiben díjazott kézdivásárhelyi cselgáncsozók Fotó: Veres László

A szervezők közleménye szerint – különböző kor- és súlycsoportokban – összesen 490 sportolót neveztek a 26. Unió-kupára, amely egyben a Lucian Preda Emléktorna 6. kiírása is volt. A nagy hagyománnyal rendelkező versenyt a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben rendezték, és a vetélkedőnek egy rangos vendége is volt: Ungvári Miklós, a 2012-es londoni olimpia ezüstérmes magyar cselgáncsozója, aki világbajnoki bronzérmes és háromszoros Európa-bajnok. Volt tehát akire felnézzenek a fiatal cselgáncsozók.

A Csíkszeredai ISK csoportja, Dániel Albert edző vezetésével a következő helyezéseket érte el. U10-es korosztály: Lőrincz Lajos (46 kg-os súlycsoport) – 1. hely, Dániel László (30 kg) – 2. hely. U12-es korosztály: Oprea Alexander (42 kg) – 5. hely. U14-es korosztály: Lőrincz Máté (34 kg) – 1. hely.

Lőrincz Máté a dobogó legmagasabb fokán Fotó: Dániel Albert

A Csíkszeredai Sportklub fiatal dzsúdósait Dánél Sándor edző kísérte el Szatmárra. U11-es korosztály: Csiszer Pál (30 kg) – 2. hely, Tabără Mátyás (24 kg) – 5. hely. U13-as korosztály: Benedek Tas (40 kg) – 3. hely, Mód Botond (27. kg) – 5. hely.

Dániel Albert edző és két tehetséges tanítványa: Lőrincz Lajos és Dániel László Fotó: Dániel Albert

Kiválóan szerepeltek a háromszékiek. Veres László edző kézdivásárhelyi tanítványai öt első helyet szereztek korcsoportjukban. A dobogó legfelsőbb fokára Veres Flóra Boróka (57 kg), Simon Tege (50 kg), Tamás Gábor Krisztián (55 kg), Pál Norbert (60 kg) és Kovács Máté (81 kg) állhatott, a 60 kilogrammos súlycsoportban induló Vida Máté megsérült, ő sajnos helyezés nélkül fejezte be a versenyt.

A Szatmárnémetiben díjazott kézdivásárhelyi cselgáncsozók. Elől Veres László edző Fotó: Veres László