Szász Kincső, a Csíkszeredai Transylvanian Tennis & Squash Club fallabdázója január utolsó napjaiban részt vett a Mexikóvárosban megrendezett squash világkupa-fordulón. Bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a kolumbiai, második kiemelt, a világranglistán 93. Laura Tovar ellen játszott.
– nyilatkozta Szász László, Kincső édesapja.
A mexikói vetélkedőn a világ összes tájáról voltak versenyzők, a házigazdák mellett többek között képviselve volt Malajzia, Kolumbia, Japán, Anglia és az Egyesült Államok. Szász Kincső ezzel az eredménnyel világranglista-pontokat szerzett és a 148. helyre lépett elő.
Mexikóváros tengerszint felett 2240 méteren fekszik, és az oxigénhiány miatt, a sportolók sokszor az időeltolódással (mínusz 8 óra) is küszködnek, jelentkezik náluk a jetlag.
A jetlagot magyarul gyors időzóna-átlépésnek is lehet nevezni. Ez is jelentkezett a székelyföldi sportolónál.
Az időzónaváltás-szindróma vagy orvosi nevén deszinkronózis (desynchronosis) olyan fiziológiai tünetegyüttes, amit a cirkadián ritmus (napi biológiai óra) megváltozás vált ki.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!