Invernessben, Skót-Felföldön tartották az elmúlt napokban a fallabdázók (squash) legújabb világkupaversenyét, amelyen a csíkszeredai Szász Kincső is pályára lépett.
A viadalra a világ minden tájáról érkeztek sportolók, képviselve volt Anglia, Wales, Portugália, Indonézia, Csehország, Spanyolország, Egyiptom, Franciaország, Hollandia, Finnország és a házigazda Skócia.
Szász Kincső sikerrel vette a selejtezőt, főtáblára jutott, ahol az angol Katie Wellstől kapott ki (11:5, 11:7, 11:3). A versenyt egy másik angol hölgy, Georgina Kennedy nyerte – tudtuk meg Kincső edzőjétől, édesapjától, Szász Lászlótól.
Fallabdában a Professional Squash Association (PSA) szervezi a világkupaversenyeket, és akárcsak teniszben az ATP vagy a WTA, rangsorolja a sportág legjobb játékosait,
ezen a világranglistán Szász Kincső jelenleg a 131. helyen áll.
Ritkán hallott keménységgel kritizálta a román válogatott játékosait Bölöni László, aki szerint a keret teljesítménye messze elmarad attól, ami ebben a selejtezősorozatban reálisan tőlük elvárható lenne.
Megszűnik a Gloria Buzău, amely tavaly még a Szuperligában vitézkedett: a klubot a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága minden hazai sorozatból kizárta. A döntés visszavonhatatlan, az együttes története ezzel lezárult.
Nagyszabású adóellenőrzést indít az ANAF, amely több mint ötszáz nagy adózót érint különböző gazdasági ágazatokból.
Részben a magyarellenesség visszaszorítása érdekében alkalmaz oktató célzatú „önbüntetést” a Román Labdarúgó-szövetség.
Évről évre nagyobb érdeklődés övezi a Márton-napi lámpás felvonulást Kalotaszegen, melynek hagyományát a térségben előbb Körösfőn, majd 2023-tól Bánffyhunyadon teremtették meg, bevonva Kolozs és Szilágy megyei óvodákat.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!