A Transylvanian Tennis &Suash Klub versenyzője a sportág világkupaversenyein (Word Squash Tour) indult el Kairóban, ahol értékes világranglista-pontokat gyűjtött.
Az első világkupaversenyt az egyiptomi Amina Youssry, a világranglista 39. helyezettje nyerte, Szász Kincső pedig a legjobb 16 közé jutásért kapott ki egy nagyon nehéz meccs után a szintén egyiptomi Amina Elborolossytól.
A csíki sportoló a következő versenyen sokkal jobban teljesített, az újkairói Matchpoint Squash Klubban bejutott a legjobb 16 közé, ahol egy újabb egyiptomi versenyzőtől, Habiba Hossamtól kapott ki, és végül a 9. helyen végzett. Ez nagyon jó eredménynek számít, mivel a mezőny sokkal keményebb, mint bárhol máshol a világon. A második vk-viadalt az egyiptomi Amina Orfi nyerte meg.
Szász Kincső jelenleg a 158. helyen áll a squash-világranglistán (PSA Word Ranking).
Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.
A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Gazdát cserélt Románia egyik legdiszkrétebb luxusingatlana: a Nicolae Ceaușescu néhai kommunista diktátor számára 1985-ben épített vadászpavilon, a ma Hadar Chalet néven ismert hegyvidéki rezidencia.
Felerősödtek a magyarellenes hangok az ukrán médiában a hétvégén, miután a miniszterelnök szombaton kijelentette: amíg Ukrajna azt követeli Brüsszeltől, hogy válassza le az országot az olcsó orosz energiáról, addig Ukrajna Magyarország ellensége.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!