12.00 Rögbi, román bajnokság: Steaua–Temesvár (TVR 1)
13.00 Kajak-kenu, szlalom világkupa, La Seu, Spanyolország (Eurosport 2)
15.00 Kerékpározás, benelux körverseny (Eurosport 1)
15.30 Férfi kézilabda, román bajnokság: Bákó–Dinamo (TVR 1)
15.30 Kerékpározás, spanyol körverseny, La Vuelta (Eurosport 1)
16.00 Labdarúgás, világbajnoki selejtező: Finnország–Kazahsztán (Digi Sport 1)
16.00 Autóversenyzés, Forma–1, Hollandia, időmérő (Digi Sport 2, Telekom Sport 3, Look Sport)
17.30 Férfi röplabda, Európa-bajnokság: Hollandia–Oroszország (Telekom Sport 1)
18.00 Női röplabda, Európa-bajnokság, kisdöntő (Telekom Sport 2)
19.00 Labdarúgás, világbajnoki selejtező: Ciprus–Oroszország (Digi Sport 1)
19.00 Labdarúgás, világbajnoki selejtező: Lettország–Norvégia (Digi Sport 1)
19.00 Tenisz, amerikai nyílt bajnokság, US Open (Eurosport 1, Eurosport 2)
21.00 Női röplabda, Európa-bajnokság, döntő (Telekom Sport 3)
21.30 Férfi röplabda, Európa-bajnokság: Szerbia–Lengyelország (Telekom Sport 2)
21.45 Labdarúgás, világbajnoki selejtező: Ukrajna–Franciaország (Digi Sport 1, Look Sport +)
21.45 Labdarúgás, világbajnoki selejtező: Hollandia–Montenegró (Digi Sport 2, Look Sport)
21.45 Labdarúgás, világbajnoki selejtező: Szlovákia–Horvátország (Digi Sport 3, Look Sport 2)
21.45 Labdarúgás, világbajnoki selejtező: Izrael–Ausztria (Digi Sport 4, Look Sport 3)
22.00 Golf, Tour-bajnokság, Atlanta, Egyesült Államok (Eurosport 2)
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!