Időrendi sorrendben szerda délben, az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes futballpályán az önkormányzati csapatok számára rendezett labdarúgótornával kezdődnek el a csíkszeredai városnapok sporteseményei. Szerda délutántól pedig hatcsapatos nemzetközi ifjúsági labdarúgótorna helyszíne lesz Csíkszereda.
Az U17-es korosztály számára kiírt viadalon a Puskás Akadémia, a Topolya, az Eszék, a Dunaszerdahely, a Munkács és az FK Csíkszereda korosztályos együttesei lépnek pályára. A mérkőzések helyszíne a Nagyrét utcai FK-sportpark, illetve a Márton Áron és Segítő Mária gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai műgyepes pálya. A mérkőzések mindennap 16.30, illetve 19 órakor kezdődnek.
Látványosnak, a gyerekek számára nagyon vonzónak ígérkezik a pénteki nap a központi parkban, ahol délelőtt 10 és 12 óra között a biatlonsporttal lehet megismerkedni, kipróbálni a futást és a lövészetet. Háromnapos lesz a Transylvanian Tennis & Squash Club péntektől vasárnapig zajló tenisz-, illetve squash-versenye, amelyre augusztus 4-én 17 óráig lehet benevezni a 0755-355794-es telefonszámon.
Vasárnap reggel 8 órakor kezdődik a városnapi streetballbajnokság, a Nagy Rezső Sportegyesület kosárlabdás eseménye, amelynek helyszíne a Márton Áron Gimnázium szabadtéri sportpályája. A 3x3-as streetballtornára benevezni online ide kattintva, illetve a helyszínen vasárnap reggel 8 óráig lehet.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!