Negyedik alkalommal rendezték meg a Hargitafürdő felé vezető 138-as megyei úton a Hargita Challenge autós hegyi gyorsasági versenyt, amelyen a későbbi győztes, a tengerparti Mangaliáról érkező Emil Ghinea pályacsúcsot ért el, övé lett a Hegy Királya cím és az ezzel járó különdíj.
Összetettben tehát Emil Ghinea végzett az élen, második helyen a tavalyi győztes brassói Octavian Ciovică zárt, harmadik a bukaresti Alexandru Pițigoi lett, negyedik pedig a csíkszeredai Szabó Botond. A csíki versenyző az 1-es kategóriában és a formaautósok között Ghinea és Ciovică mögött a harmadik helyen zárt.
Egy másik csíkszeredai versenyző is sikerrel teljesítette a versenyt, Popovici Loránd célja a tisztes helytállás volt, és ez sikerült neki.
A hargitai vetélkedő volt a 2024-es romániai autós hegyibajnokság negyedik versenye.
A bajnokság további programja: Resicabánya (Werner Hirschvagel Emlékverseny, július 6–7.), Úzvölgye (Bákó megyei szakasz, július 27–28.), Straja (augusztus 24–25.) és Nagybánya (szeptember 7–8.).
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!