Hirdetés

Swiatek győzött, Popovici a legjobb tízben az európai hírügynökségek szavazásán

Iga Swiatek a sportág első lengyel női játékosa, aki élre állt a WTA-ranglistán
Fotó: Facebook/swiatekiga

MTI
2022. december 26., 16:29

A lengyel Iga Swiatek, a női tenisz-világranglista vezetője végzett az élen az európai hírügynökségek - köztük az MTI - 2022 legjobb európai sportolóiról rendezett szavazásán, amelyen David Popovici a 9., Milák Kristóf a 23. lett.

MTI
2022. december 26., 16:29

Swiatek nyolc tornát nyert idén, a francia és az amerikai nyílt bajnokságot, a dohai, az Indian Wells-i, a miami, a római, a stuttgarti és a San Diegó-i versenyt. Ő a sportág első lengyel női játékosa, aki élre állt a WTA-ranglistán, amelyet április eleje óta vezet.

A szavazás második helyén a svéd rúdugró, Armand Duplantis végzett, aki márciusban Belgrádban fedett pályás világbajnok (6,20 méter), júliusban Eugene-ben ugyancsak világcsúccsal szabadtéri világbajnok (6,21) lett. Később megnyerte a müncheni Európa-bajnokságot, valamint a Gyémánt Liga döntőjét is. Idén 19 versenyen indult és 18-at megnyert, a 6 méteres magasságot 23-szor érte el. A Nemzetközi Atlétikai Szövetség ugyancsak megválasztotta az év legjobbjának.

A harmadik a hollandok Forma-1-es világbajnoka, Max Verstappen lett, aki megvédte címét, 2022-ben a 22 futamból 15-öt megnyert.

Hirdetés

A román úszófenomén, a felnőttek közé idén berobbant David Popovici a 9. helyet érdemelte ki a szavazáson. Popovici 100 és 200 méteres gyorsúszásban aranyérmet szerzett a budapesti vizes világbajnokságon, majd ezt a teljesítményét a római Európa-bajnokságon is megismételte. Emellett a junior korosztályban a limai vb-n három, az otopeni-i Eb-n négy első helyezést ért el.

Az olimpiai, háromszoros világ-, hatszoros Európa-bajnok Milák Kristóf a 23. helyen zárt a rangsorban. Milák megnyerte a 100 és 200 m pillangóúszást a budapesti vizes vb-n, míg a római Eb-n három aranyat és két ezüstöt szerzett.

A 65. alkalommal, hagyományosan a lengyel hírügynökség (PAP) által megrendezett szavazáson - amelyen még sosem győzött magyar sportoló - ezúttal 20 európai hírügynökség vett részt.

Európa 10 legjobb sportolója 2022-ben az európai hírügynökségek szerint:
1. Iga Swiatek (lengyel, tenisz) 118 pont
2. Armand Duplantis (svéd, rúdugrás) 106
3. Max Vestappen (holland, Forma-1) 82
4. Carlos Alcazar (spanyol, tenisz) 76
5. Rafael Nadal (spanyol, tenisz) 66
6. Kylian Mbappe (francia, labdarúgás) 55
7. Johannes Thingnes Bö (norvég, sílövészet) 50
8. Therese Johaug (norvég, északisí) 42
9. David Popovici (román, úszás) 37
10. Jonas Vingegaard (dán, kerékpár) 33
...23. Milák Kristóf (magyar, úszás) 10

A legutóbbi tíz győztes:
2013: Sebastian Vettel (német, Forma-1)
2014: Lewis Hamilton (brit, Forma-1)
2015: Novak Djokovic (szerb, tenisz)
2016: Cristiano Ronaldo (portugál, labdarúgás)
2017: C. Ronaldo
2018: Djokovic
2019: Hamilton
2020: Robert Lewandowski (lengyel, labdarúgás)
2021: Djokovic
2022: Iga Swiatek (lengyel, tenisz)
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Magyar focisokk, edzőváltás és zetelaki BL-siker – Helyzetbe hozunk!

A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.

A Bajnokok Ligája után a kézivébén is leteheti névjegyét Kerekes Éva

Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.

Székelyhon

Hangos zajra ébredtek Székelyföldön, olvasóink a vadászgépek zúgására panaszkodtak

A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”

`
Krónika

Románia bajban: másfél hónapba telne, míg a NATO-csapatok ideérnének orosz támadás esetén

Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.

Krónika

Kelemen: a koalíció eldöntötte, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz

A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.

Főtér

A bosnyák szurkolók lecigányozták a román válogatottat, de nem véletlenül…

… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!

Ez is érdekelheti

Felforgathatja a Novák-rendelet a romániai csapatsportokat

A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.

Novák-rendelet: hol áll most az FK Csíkszereda?

Bár a szezon mutatói alapján az FK Csíkszereda épp a küszöb alatt áll, a Dinamo ellen már megfelelt a frissen elfogadott sporttörvény-módosításnak, amely szerint a csapatsportágak pályán lévő játékosainak legalább 40%-a román állampolgár legyen.

A képviselők megszavazták: a következő idénytől a romániai sportolók aránya csapatonként legalább 40 százalék kell legyen

A képviselőház által döntő házként elfogadott törvényjavaslat kötelezné, hogy a csapatsportágak pályán lévő játékosainak legalább 40%-a román állampolgár legyen. Az új jogszabály a 2026–2027-es idénytől léphet érvénybe.

Ellenfelet kapnak a románok a pótselejtezőn – csütörtökön a tévében

A negyeddöntőkkel folytatódik a Davis Kupa, a kézilabda Bajnokok Ligájában játszik a Dinamo, elrajtol a Kárpátok Kupája Besztercén és kisorsolják a focivébé pótselejtezőinek párosításait, ellenfelet kapnak a románok.

Kemény csoportba került a Székelyudvarhelyi ISK–SZAK az Európa Kupában

Kisorsolták a férfi asztalitenisz Európa Kupa második körének csoportjait. Az urában ott volt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK neve is, aki saját közönsége előtt harcolta ki a továbbjutást.

Focimentes nap, de lesz tenisz, kosárlabda, kézilabda és vízilabda – a szerdai sportműsor

Európa-szerte lejártak a vb-selejtezőmeccsek, így más sportágak találkozói vannak a felhozatalban. A Marosvásárhelyi VSK kosárlabdázóinak összecsapását az interneten követhetjük figyelemmel.

Ezüstérmet szerzett a Csíkszeredai VSK ökölvívója az országos utánpótlás-bajnokságon

Második helyen végzett az idei U19-es korosztályú ökölvívó országos bajnokságon a Csíkszeredai VSK sportolója, Szőcs Bence, aki a brăilai döntőben nem tudta felülmúlni Európa-bajnoki bronzérmes ellenfelét.

Magyar focisokk, edzőváltás és zetelaki BL-siker – Helyzetbe hozunk!

A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.

Zárja a vb-selejtezőt a román fociválogatott, bajnokit játszik a GYHK és a Sepsi-SIC – a keddi sportműsor

Tétnélküli a románok utolsó találkozója a miniállammal, fővárosi együttes ellen lép jégre a Gyergyói HK, az elsőségét őrizné meg a Sepsi-SIC futsalcsapata. Tenisz, kézilabda és vízilabda még a kínálatban.

Nemcsak tapasztalatot, érmet is szereztek a csíkszentdomokosi dzsúdósok a lett fővárosban

Három csíkszentdomokosi cselgáncsozó képviselte Romániát a Rigában megrendezett Reménységek Európa Kupáján. A rangos nemzetközi tornáról egy bronzéremmel és rengeteg tapasztalattal tértek haza a székelyföldi fiatalok.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!