Ferencz Csaba, a Hargita Rali főszervezője megkeresésünkre elmondta, nagyon meglepődött, amikor először szembesült a szövetség 2021-es tervezetével.
„Számítottunk arra, hogy nem fogják jóváhagyni azt, amit mi szeretnénk, azaz hogy június-július időszakban rendezhessük a Hargita Ralit, ehhez képest május elejére időzítették. Egyelőre ez egy tervezet, az, hogy 2021-ben 11 versenyt akarnak rendezni, nagyon húzósnak tűnik. De várjuk ki a végét,
– bosszankodott.
Ferencz hozzátette, sportolói szemszögből nem tudná, hogyan kezelje a friss versenynaptárt. „Kinek van annyi pénze, hogy tizenegy versenyen vegyen részt? Szerintem egyelőre tapogatóznak a szövetségnél. A jelenlegi körülmények között nagyon merész és meggondolatlan döntés a szövetség részéről, hogy ezt akarja mindenki torkán lenyomni, nem tudom, mi a céljuk ezzel, de mindenképpen durva elképzelés. Az az érzésem, hogy maximum nyolc versenyt fognak megrendezni a 2021-es bajnokságban. Visszatérve a Hargita Ralira, még sok minden változhat, de így is nagyon nagy a valószínűsége annak, hogy akkor május elején kell megrendeznünk” – összegzett Ferencz Csaba.
A szövetség több meglepő változtatást is bevezetne a következő idénytől. Az országos bajnokság végeredményét a három 1,2-es koefficiensű ralin (Argeș, Kolozsvár és Jászvásár) elért helyezések alapján számolnák ki, továbbá a sorrendbe beleszámítanák a Hargita vagy a Brassó Ralin elért eredményeket, míg a három, 1-es koefficiensű makadám raliból (Bákó, Szeben, Munténia) kettő, a 0,6-os versenyekből (Kovászna, Bukovina, Nagybánya) pedig egy végeredmény számítódna bele.
Hogy miként döntenek majd, arról egyelőre nem jelent meg információ. A szövetség szeretne külön aszfaltbajnokságot is, illetve a másodosztályban is lennének változtatások.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!