A sümegi tornán népes küldöttséggel vettek részt az udvarhelyiek, a Góbék két 18 év alatti játékosa – Kis János és Szőcs Apor – értékes tapasztalatokkal gazdagodott a csoportmérkőzések során, Feleki Gellért pedig a 2018-ban világbajnoki ezüstérmes Sipos Árpáddal szemben szoros meccsen csúszott le a továbbjutástól. Incze Dávid a lengyel Kaminsky Patricktól kapott ki a nyolcaddöntőben, míg Ilyés Szabolcs meccslabdáról fordítva, döntőszettben verte a budapesti Forgács Bencét.
A negyeddöntőben viszont a háromszoros világbajnok Blázsovics Ádám megálljt parancsolt Ilyésnek. Györgydeák Aport ezúttal sem lehetett legyőzni, a csoportelsőség után a legjobb 16 között a koszovói Uka Adrient, a negyeddöntőben pedig a 2018-ban páros-világbajnok szerb Nikola Mitrót gyűrte le. Az elődöntőben meggyűlt a baja a lengyel Kaminskyvel szemben, akinek meccslabdája is volt, Apor innen fordított és jutott be a döntőbe.
A fináléban a 2018-as páros-világbajnok Bogdan Marojevicet két szettben győzte le, így Györgydeák zsinórban negyedik tornagyőzelmét aratta.
A párosok versenyében az Ilyés–Györgydeák duó egymás után vette az akadályokat, az elődöntőben viszont a szerb Nikola Mitro–Bogdan Marejovic páros indulatoktól sem mentes mérkőzésen legyőzte a góbékat. A harmadik helyért kiírt párharcban a régi ismerős Julien Grondin–Hugo Rabeux francia kettős következett, Györgydeákék a döntő szett hosszabbításában húzták be a győzelmet.
Az udvarhelyi góbékat két játékvezetőjük is elkísérte Sümegre, Kopriva Tamás és Molnos Imre vezette a párosok döntőjét.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!