A román labdarúgók szakszervezete által megforgalmazott kérésének eleget téve a román kormány úgy döntött, azon sportolókat és edzőket segíti, akik a szükségállapot bejelentését követően „munkahely” nélkül maradtak.
A kormányrendelet szerint mindazok, akik szerződését a munkáltató a szükségállapotra hivatkozva megszakította vagy felbontotta, a bérük 75 százalékát megkapják. Az állam egy felső plafont is meghatározott:
maximálisan 5 500 lejt, azaz, ilyen esetben 4 125 lejt kap kézhez a sportoló vagy edző.
A kormányrendelet minden sportágra vonatkozik. Ezzel a döntéssel a kisebb, normális bérezéseket megszabó klubok leigazoltjai járnak jobban. Azoknak, akik fizetései nagyobbak voltak 800 eurónál, csak a megszabott legnagyobb pénzösszeget kapják kézhez.
A kormány a csütörtöki ülésén szavazza meg ezt a törvényt.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Bár a hatóságok szerint nem kell hiánytól tartani, a közel-keleti válság miatt Romániában sem zökkenőmentes az üzemanyag-ellátás: a Rompetrol năvodari-i finomítójánál szerda éjjel és csütörtök hajnalban több kilométeres sor alakult ki.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!