10.00 Tenisz, WTA-torna, Abu Dhabi, Egyesült Arab Emírségek (Digi Sport 2)
14.45 Sznúker, mestertorna, London, Egyesült Királyság (Eurosport 2)
15.30 Biatlon, világkupa, Oberhof, Németország (Eurosport 1)
16.00 Női kézilabda, román bajnokság: Buzău–Vâlcea (TVR 2)
16.00 Labdarúgás, Olasz Kupa: Fiorentina–Inter (Look Sport 2)
17.00 Labdarúgás, 1. Liga: Chindia–Jászvásári Poli (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
18.30 Férfi kézilabda, román bajnokság: Nagybánya–Bukaresti CSM (TVR 1)
18.45 Labdarúgás, Olasz Kupa: Napoli–Empoli (Look Sport +)
19.00 Labdarúgás, 1. Liga: Hermannstadt–Dinamo (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +)
19.00 Férfi kézilabda, világbajnokság, Egyiptom: Egyiptom–Chile (Digi Sport 2, Telekom Sport 3, Look Sport 2)
19.45 Női kézilabda, Bajnokok Ligája: Vipers–Rosztov (Digi Sport 3, Telekom Sport 2, Look Sport 3)
20.00 Labdarúgás, Premier League: Manchester City–Brighton (Eurosport 1 Ro)
21.00 Férfi kosárlabda, magyar bajnokság: Szombathely–Kaposvár (M4 Sport)
21.45 Labdarúgás, Olasz Kupa: Juventus–Genoa (Look Sport)
21.45 Labdarúgás, Német Kupa: Kiel–Bayern (Telekom Sport 1)
22.00 Labdarúgás, Spanyol Szuperkupa: Sociedad–Barcelona (Digi Sport 1, Telekom Sport 2, Look Sport +)
22.15 Labdarúgás, Premier League: Tottenham–Fulham (Eurosport 1 Ro)
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!