15.30 Tenisz, WTA-torna, Linz, Ausztria (Eurosport 2)
17.30 Férfi kosárlabda, Román Kupa: Nagyvárad–Craiova (Digi Sport 3, Look Sport)
18.30 Női kézilabda, Nemzeti Liga: Vâlcea–Beszterce (TVR 1)
17.55 Pályakerékpár, Európa-bajnokság, Plovdiv, Bulgária (Eurosport 1)
19.00 Férfi röplabda, Bajnokok Ligája: Galac–Jastrzebski (Digi Sport 2)
20.30 Férfi kosárlabda, Román Kupa: Steaua–Konstanca (Digi Sport 3, Look Sport +)
21.45 Labdarúgás, Eb-pótselejtező: Magyarország–Izland (M4 Sport)
22.00 Férfi vizílabda, Bajnokok Ligája: Nagyvárad–Brescia (Digi Sport 2)
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!