A két új csatorna elindítását a testület 11 tagja támogatta, ketten ellenezték.
A TVR tavaly februárban határozott arról, hogy többéves szüntet után újraindítja kulturális és hírcsatornáját. TVR Cultural, illetve TVR Info néven mindkettő bekerült a kábelszolgáltatók kínálatába. A TVR-nek korábban csak három „mindenes” csatornája volt: a híreket és a kulturális tartalmakat is ezek sugározták.
Dan Turturică, a TVR másfél éve kinevezett új elnök-vezérigazgatója szerint a TVR közszolgálati küldetésének eddig is része volt a román népi hagyományok, értékek bemutatása, a nemzeti identitás ápolása, illetve a sportteljesítmények és az egészséges életmód népszerűsítése, ezek a témák most tágabb műsoridőhöz jutnak a TVR Folclor, illetve a TVR Sport csatornán.
Mindkét témában hatalmas konkurencia vár a TVR-re.
Romániában tucatnyi sportcsatorna közül választhatnak a kábelszolgáltatásokra előfizető tévénézők, de népzenei csatornából is legalább öt-hat csatorna létezik a kínálatban.
A legnagyobb kihívást azonban az jelenti, hogy a már működő két tematikus csatornát és az idén indítandó újabbakat többletforrások nélkül, a TVR-nek korábban megszavazott költségvetésből finanszírozzák, amit csak a közpénzek felelős és a korábbinál hatékonyabb felhasználásával lehet megvalósítani – írta közleményében a TVR.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Székelyföld érdeke az, hogy legyen hangja Budapesten, legyen tekintélye Bukarestben, és legyen önbizalma itthon – szögezte le a magyarországi választásokat kiértékelő videóüzenetében Szakács-Paál István, Székelyudvarhely RMDSZ-es polgármestere.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!