A luxemburgi sorsoláson előbb a négy csoport házigazdáját nevezték meg, ebből pedig kiderült, hogy idén szeptemberben a spanyol Universidad De Burgos, a horvát Libertas Marinkolor, a Pécsi PEAC és a belga TT Vedrinamur fogadja majd a csapatokat.
A sorsolás végéig kellett izgulni, hogy hová kerül az ISK–SZAK, utolsóként került ki az urnából, így számára csak egy választás maradt, az A jelzésű ötösbe került, a házigazda spanyol mellett két ukrán és egy luxemburgi csapattal fog megvívni a továbbjutást érő első két helyért.
„Véleményem szerint könnyebb csoportba kerültünk, mint a tavaly. Figyelembe kell venni, hogy öt csapat van és innen is kettő megy tovább. A spanyolok legjobb embere az a Cazacu, aki a román bajnokságban a Mioveni-nél játszik, tavasszal György Szilárd és én is legyőztem. A luxemburginál van egy kolumbiai és egy horvát játékos, a Kijev az ukrán bajnok, míg Harkovról nem tudunk még semmit.
Jó lett volna, ha mi lettünk volna az egyik csoport házigazdája. Ha az A csoportból tovább tudunk jutni, akkor az egyenes kiesési szakaszban már oda-visszavágós mérkőzések lesznek. Erősebb a csapatunk, és nagyon örvendünk annak, hogy idén is ott vagyunk Európa legjobbjai között” – nyilatkozta György István, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK csapatvezetője.
A csoportmérkőzéseket szeptember 14–15-én rendezik.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!