Sokat hibázott Halep, búcsúzott a döntő előtt

Székely Sport 2022. július 07., 19:59

Simona Halep két szettben kikapott Jelena Rybakinától a wimbledoni női tenisztorna elődöntőjében.

Nem ment a játék az elődöntőben Fotó: usopen.org

A román teniszezőnő zsinórban 21 megnyert szettel menetelt a csütörtök délutáni elődöntőbe. A győzelmi sorozatát a kazah Rybakina állította meg. Halep adogatása – amelyet az előző fordulókban kiválóan használt – nem volt annyira hatékony, sok kettős hibát vétett.

Ellenfele erőteljesen adogatott, fonák ütésével nyitotta a szögeket, végül 6–3, 6–3-ra diadalmaskodott, így először jutott Wimbledonban a döntőbe.

Halepnek megszakadt a 12 mérkőzésből álló győzelmi sorozata a füves pályás Grand Slam-tornán. A három éve aratott sikere után 2020-ban elmaradt a viadal, tavaly pedig sérülés miatt nem indult.

Rybakina ellenfele a fináléban a harmadik helyen kiemelt tunéziai Ons Jabeur lesz, aki a német Tatjana Mariát győzte le a három szettben.

A tunéziai teniszező számára már az elődöntős szereplés is eddigi pályafutása legjobb eredménye volt Grand Slam-tornán, továbbá ő az első arab és az első afrikai játékos, aki a legjobb négy közé került Wimbledonban.