„A koronavírus-járvány miatt hosszú idő után mi rendeztünk elsőként veterán versenyt Európában, tíz ország 144 dzsúdósának részvételével. A versenyzőktől kapott visszajelzések szerint a helyszín és a rendezés körülményei egyaránt nagyon jók voltak, nemzetközi mércével is” – mondta a főszervező, Flóri Miklós.
Az idei viadalra a házigazda Magyarország mellett az Amerikai Egyesült Államokból, Ausztriából, Belgiumból, Csehországból, Horvátországból, Nagy-Britanniából, Romániából, Szlovákiából és Ukrajnából neveztek be versenyzők.
A székelyföldi veterán dzsúdósok négy arany- és négy ezüstéremmel, valamint egy 5. helyezéssel tértek haza.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!