A MAC HKB Újbuda 6–3-ra legyőzte az Opten Vasas HC-t a jégkorong Erste Liga 2020/21-es idényének szombati nyitómérkőzésén.
A szlovák ligából visszatérő MAC, valamint a Hokiklub Budapest összeolvadásából létrejött MAC HKB Újbuda játékosa, Sofron István szerezte az idény első gólját a Tüskecsarnokban.
Az új névadó szponzorát szerdán bejelentő Vasas az első harmadban egyenlíteni tudott, ám a házigazda a második húsz percben ütött négy góllal nagyon közel került a győzelemhez.
Bár a záró felvonásban a káposztásmegyeriek két gyors góllal közelebb zárkóztak, a MAC egy emberhátrányos találattal lezárta az összecsapást.
Sofron István duplázott a mérkőzésen, amelyet egy gólpassznak is köszönhetően három ponttal zárt.
A szezon második találkozóját hétfőn este Debrecenben rendezik, a DEAC a Titánokat látja vendégül. Az erdélyi csapatok szeptember végi bemutatkozásáig további négy meccset játszanak a magyarországi csapatok.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!