Idrefjällban edzőtáborozik Románia női és férfi sílövő válogatottja, amelynek négy csíki tagja van: Márton Enikő, András Vivien, Váncsa Szilvia és Gegő Hunor. A női válogatott egyik edzője a csíkszeredai Márton Szilárd, akit Svédországban értünk el.
– Meddig maradnak Svédországban, milyen versenyekre készülnek?
– November 25-éig maradunk Idrefjällban, az idei nagy versenyekre való felkészülés utolsó utolsó edzőtábora ez, a csapat egyik része a hónap utolsó napjaiban a Finnországban rajtoló világkupa-versenyeken áll majd rajthoz, a másik fele pedig – a koronavírus miatt – a csak januárban kezdődő IBU Kupa sorozatra készül.
– Kik alkotják a felnőtt keretet?
– A férfiaknál Gheorghe Gârniță (edző), Cristian Moșoiu (gyúró), Cornel Pucheanu, Gheorghe Buta, Raul Flore, Cătălin Buta, Adelin Duicu, Gheorghe Colțea, Robert Gheorghe, Anatolij Oszkin és Gegő Hunor készül havon, a női keret összetétele pedig a következő: Jelena Csirkova, Anasztaszija Tolmacseva, Larisa Cotruș, Márton Enikő, András Vivien és Váncsa Szilvia. A női keret edzői: Vasile Gheorghe és Márton Szilárd. Az Oroszországból érkező Oszkin, illetve Csirkova és Tolmacseva a nyáron kapta meg a román állampolgárságot, és a nemzetközi szövetség, az IBU engedélyt adott arra, hogy Romániát képviseljék.
– Milyen kihívásokkal szembesültetek az odautazás során, milyen koronavírus-szabályok vannak Svédországban?
– Az ideutazás sokkal zökkenőmentesebb volt mint számítottunk rá. Pér országon átutaztunk, de egyik határnál sem ellenőriztek semmit. Svédországban pedig nagyon lazák a szabályok: sem teszt nem kell a beutazáshoz, sem maszkot nem kötelező sehol sem viselni.
– Milyen versenyekre van kilátás, és milyen célokat tűztetek ki közelgő új idényben a csapatnak?
– Úgy tűnik, hogy az összes világkupa-versenyt megtartják, annyi a változás a tavalyihoz képest, hogy kevesebb helyszín lesz, csökkentik az utazásokat. A lányok közül egyelőre csak Márton Enikőnek van meg az indulási joga a világkupára, de reméljük, hogy az orosz, illetve a fiatalabb sportolóinknak is sikerül majd ez, annak érdekében, hogy csapattal, váltóval is rajthoz állhassunk. Az új szezonban a fő célunk az, hogy megszerezzük a kvalifikációt a 2022-es pekingi téli olimpiára. A szervezők közleménye szerint idén a finnországi Kontiolahtiban (november 27. – december 6.), majd az ausztriai Hochfizlenben (december 7–20.) lesz két-két világkupa verseny.
Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.
A vasárnapi sorsdöntő labdarúgó világbajnoki selejtezőmeccs előtt közösen gyülekeznek, aztán bekapcsolódnak a szokásos felvonuláshoz.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a kétéves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
Ma már a kiváltságok „szülőatyja”, Valeriu Stoica egykori igazságügyi miniszter is elismeri: hiba volt előjogokat adni bizonyos „szakmai köröknek”. Összeállításunkban a speciális nyugdíjak kronológiáját foglaljuk össze.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!