HIRDETÉS

Síversenyek a nemzeti összetartozás jegyében

Számos versenyző, népes szurkolótábor vett rész a hargitafürdői síünnepen
Fotó: Gábos Albin

2020. február 15., 14:58

Nagyszabású lesikló- és sífutóverseny tartottak szombaton Hargitafürdőn, ahol a Konzul Kupáért álltak rajthoz kicsik és nagyok. A hetedik alkalommal megrendezett vetélkedőt mindkét helyszínen Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára nyitotta meg.

2020. február 15., 14:58
•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

Az első megnyitót a biatlonpályán tartották, ahová Potápi lóháton érkezett. A jelenlévőket sorrendben Tóth László, Magyarország csíkszeredai főkonzulja, Potápi Árpád János államtitkár, Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere és Márton Simon, a Csíkszeredai ISK igazgatója köszöntötte. A megnyitón részt vett a székelyföldi sísport két legkiemelkedőbb képviselője, Miklós Edit alpesi síző és Tófalvi Éva biatlonista.

Ráduly Róbert Kálmán beszédében javasolta, hogy ha már van Miklós-sípálya, akkor a biatlonpályát nevezzék el Tófalvi Arénának. Az biatlonpályán tartott nyitóünnepség László Rezső csicsói plébános áldásával zárult.

HIRDETÉS

Lent, a Miklós-pálya alján, az érkezésnél tartották az alpesi síverseny megnyitóját. Ott a motorszánon érkező Tóth László és Potápi Árpád köszöntötte a versenyzőket, majd Miklós Edit, a Magyar Síszövetség elnöke egy szimbolikus ajándékot adott át a két magas rangú politikusnak.

A csíkszeredai magyar főkonzulátus által kezdeményezett székelyföldi síünnepen Potápi a következőket mondotta: „A sport pedig fontos közösségformáló erő, amelyre büszke lehet a magyarság. A magyar kormány sokat tett az elmúlt években annak érdekében, hogy a határon túli magyarság körében is megerősítse a sportot, javítsa a sportolás feltételeit.

A nemzeti összetartozás és az erős magyar közösségek évében ha sportról beszélünk, akkor egy olyan dologról beszélünk ami a közösséget legjobban összehozza, egyben tartja. A nemzeti identitásunk egyik alapja a sport, itt Székelyföldön pedig ehhez az identitáshoz hozzátartozik a sízés.”

Potápi Árpád János a gyerekek és fiatalok százait megmozgató tömegsportrendezvény megnyitóján Miklós Edittel, a Magyar Síszövetség elnökével és Tóth László főkonzullal együtt további támogatást ígért a székelyföldi sízőknek.

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

A hetedik alkalommal megrendezett Konzul Kupán kitűnő sportolási feltételek, sok hó fogadta a versenyzőket. A Miklós-pályán tartott alpesisí-vetélkedőn tíz, a biatlonpályán tartott sífutásnál pedig öt korosztályban fogadták a nevezéseket. Minden versenyző ajándékcsomagot és oklevelet kapott a verseny végén.

Az MTI szerint a verseny szervezésében a csicsói önkormányzat, a Csíkszeredai ISK, az MBPA Sportegyesület és a Szekler Biathlon Centrum Egyesület segítette a magyar külképviseletet.

Számos versenyző, népes szurkolótábor vett rész a hargitafürdői síünnepen •  Fotó: Gábos Albin

Számos versenyző, népes szurkolótábor vett rész a hargitafürdői síünnepen
Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: Gábos Albin

Fotó: Gábos Albin

•  Fotó: MTI

Fotó: MTI

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Hat magyar állampolgárt tiltottak ki az FK Csíkszereda stadionjából – 30 ezer lejes bírságot kapott a klub

Rendbontás nélkül zajlott, mégsem múlt el következmények nélkül a péntek este az FK Csíkszereda–Bukaresti Rapid bajnoki: a szervezők 30 ezer lejes bírságot kaptak, hat szurkolót pedig eljárás alá vontak és félévre kitiltottak a stadionból.

Meglepetés: az észak-macedón bajnok kettős győzelemmel búcsúztatta az FCSB-t

Megtörtént az, amire a sorsoláskor kevesen gondoltak, Észak-Macedónia bajnoka, a Shkëndija kettős győzelemmel búcsúztatta a román aranyérmes FCSB-t a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében.

Székelyhon

Az új csőrendszer mellett is folyik a víz a parajdi sóbányánál

Nem tettek jót az esőzések a Korond-patak elterelésének, hiszen a kialakított vezetékrendszer nem tudja elnyelni teljes egészében a megnövekedett hozamot. A történtekről nem tartottak sajtótájékoztatót, de a munkapont vezetője nyilatkozott lapunknak.

`
Krónika

Megakadályozná a kormány az állami intézmények közötti „népvándorlást”, hogy az elbocsátottak ne maradhassanak állami alkalmazásban

A kormány tervezetet készít elő az állami intézmények közötti áthelyezések és kiküldetések leállítására, amely a költségvetési hiány lefaragását célzó második intézkedéscsomag része.

Krónika

Tánczos: nem csak a bírák és ügyészek különleges nyugdíjaihoz nyúlunk hozzá, hanem a többi érintettéhez is

A kormány által a különleges nyugdíjak rendszerének átalakítására kidolgozott reform minden olyan kategóriát érint, amely ilyen juttatásokban részesül, nem csak a bírókat és ügyészeket – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.

Főtér

Trikolór kormányhorror: az oktatási cenzor és a megélhetési kenőpénzes

Van ez a reformkormány, tele hozzáértő, határozott, kitartó és (főleg!) a hazai állami szőnyegek alá sepert mocskot kiseperni akaró reformpolitikusokkal. Aztán lépésről lépésre kiderül, hogy mégsem.

Ez is érdekelheti

Felkerült Gyergyócsomafalva a teqballtérképre

Négy évvel ezelőtt szabadidős tevékenységnek indult a teqballozás Gyergyócsomafalván. A helyi Hiúz Sportegyesület kitartó munkájának köszönhetően fejlődött a csapat. Ezen a héten otthont adtak az ifjúsági Európa-bajnokság harmadik selejtezőtornájának.

Három magyar és három román focicsapat harcol a továbbjutásért – a csütörtöki sportműsor

Az Európa Liga és a Konferencia Liga selejtezőinek visszavágóját rendezik Európa-szerte. Eldől, hogy ki marad talpon, az egyik felől a Paks, a Puskás Akadémia és a Győr, a másikon a Kolozsvári CFR, a Kolozsvári U és az U Craiova játszik mérkőzéseket.

Rajtra kész a 19. Székelyföldi Körverseny – nemzetközi mezőny, fesztivál és forgalomkorlátozások

Amatőr futammal és fesztivállal is bővül az idén 19. kiírásához érkezett Székelyföldi Kerékpáros Körverseny. A háromnapos esemény során rangos nemzetközi mezőny versenyez, a közönséget pedig gazdag programkínálat várja.

Tájbringások hódították meg Felcsíkot

Felcsík dombjai és erdei adtak otthont a tájbringások hétvégi erőpróbájának: a Székelyföld Open országos bajnoki és Magyar Kupa-futamként is izgalmas csatákat hozott – a székelyföldi versenyzők több kategóriában diadalmaskodtak.

Nem bírt a Gloriával, idén is ezüstérmes a Sepsi-SIC

Hazai pályán is hatalmasat küzdött a Sepsi-SIC, de a besztercei csapatot nem lehetett megfogni a férfi asztalitenisz Szuperliga döntőjében. A sepsiszentgyörgyi fiúk így is hatalmas eredményt értek el, akárcsak tavaly, idén is az ezüst került a nyakukba.

Pókcsípés miatt került kórházba a marosvásárhelyi mellúszó, veszélyben a vb-szereplése

Egy szingapúri pók csípése állította meg a magyar válogatott egyik alappillérét, a marosvásárhelyi Fángli Henriettát. A betegsége miatt a vegyesváltó sem indulhatott el, a folytatás pedig bizonytalan.

Továbbjut a Fradi a BL-ben, fordít az FCSB? – szerdán a tévében

Folytatódik a vizesvébé Szingapúrban, a sznúkerverseny Sanghajban, a vívóvébé Tbilisziben, este pedig kiderül, az FCSB fordít-e a Shekndija ellen, a Fradi megőrzi előnyét a Noával szemben a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Világrekorddal nyerte a csibai lovasíjászversenyt Csíszér Ivett

Minden idők legjobb női pontszámát érte el Csíszér Ivett a Csibában rendezett WFEA nemzetközi versenyen: a székely lovasíjász 310,94 ponttal világrekordot állított fel, Zafír nevű lovával.

Közelharc az FK-jegyekért, finomhangolás a Sepsi OSK játékában – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! aktuális adásában szó esik az FK Csíkszereda szuperligás meccseiről és tanulságairól, a rajt előtt álló 2. Liga kulisszatitkairól, az Erste ligás átigazolásokról, a vizes-vb tanulságairól, valamint a sportmarketing hiányosságairól.

Fókuszban a vizes vb, tenisz, sznúker és kerékpár – a keddi sportműsor

Újabb döntőket rendeznek a vizes világbajnokságon, ahol előbb műugrásban, majd úszásban bizonyíthatnak a sportolók. Szerepel még a keddi kínálatban sznúker és tenisz, emellett folytatódik a női Tour de France is.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!