Három csíkszeredai sportoló, Sinka Szabolcs, Szőcs László és Kolumbán Sándor erősítette a Las Vegasba utazott magyar válogatottat, Kolumbán az M1-es korosztályban, Sinka az M3-asban, Szőcs az M6-osban indult.
Szőcs Lászlónak (M6, +100 kg-os súlycsoport) nem volt szerencséje a sorsolásnál, a nehézsúlyúak között a moldovaiak óriási termetű dzsúdósával, Viorel Marinescuval került szembe, s intésekkel alulmaradt. Ezt a párharcot a legjobb nyolc közé jutásért vívták, a vesztes pedig már nem kapott lehetőséget a vigaszágon a javításra.
Kolumbán Sándor az M1-es korosztály 73 kg-os versenyében a legjobb tizenhat között erőnyerőkent ment tovább, a nyolc közé jutásért francia ellenfelet győzött le ipponal, a negyeddöntőben is vezetett vazarival, de vállsérülése miatt vissza kellett lépnie, így a vigaszágon sem tudta folytatni.
Kiváló eredménnyel tért haza a 2015-ös veterán világbajnok Sinka Szabolcs, aki az M3-as korcsoport 66 kilogrammosai között vazaris győzelemmel kezdett a francia Pasquierrel szemben, majd két ippon értékű diadal következett, az amerikai Maki és a francia Schillewaert ellen. A döntőben a Haitiről érkező Cadet a hosszabbításban elért vazarival tudott nyerni, így Sinka Szabolcs a világbajnoki dobogó második fokára állhatott.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!