Simona Halep továbbjutott a US Open második fordulójába – frissítve

Agerpres 2021. augusztus 30., 21:45 utolsó módosítás: 2021. augusztus 31., 13:37

Két szettben 6:4, 7:6 (7:3)-ra legyőzte hétfőn Camila Giorgit New Yorkban, és továbbjutott a US Open második fordulójába Simona Halep. A női egyes első fordulójában további három román versenyző, Irina Begu, Ana Bogdan és Elena Ruse is búcsúzott.

Sokat jelent a siker, jó formában lévő ellenfelet búcsúztatott Halep Fotó: Jason Szenes/EPA/Agerpres

A 12. helyen kiemelt román teniszező, aki tavaly nem vett részt ezen a Grand Slam-tornán, egy óra és 33 perces játékidő után nyert az olasz lány ellen.

Az első szettben 4:4-es állásig felváltva hozták adogatásaikat a felek, ekkor Halep brékelni tudott, majd 6:4-re zárta a játszmát.

A második szettben Halepnek már korábban, 2:2-es állásnál sikerült a brék, 4:2-re, majd 5:3-ra vezetett, de 6:5-nél elhibázott két meccslabdát, és ellenfele 6:6-ra egyenlített.

A román teniszező végül 7:3-ra nyerte a rövidítést, és ezzel megnyerte a mérkőzést is.

Halep hat ászt és három kettős hibát jegyzett a meccsen, 83 százalékos hatékonysággal ütötte az első szerváit, 16 nyerő ütése és 14 kikényszerített hibája volt.

A montreali tornán győztes Giorginak két ásza, két kettős hibája, 16 nyerő ütése és 30 kikényszerített hibája volt.

A román teniszező teljesítményét 115 ezer dollárral és 70 WTA-ponttal jutalmazzák.

A második fordulóban a világranglista 111. helyén álló szlovák Kristina Kucova lesz az ellenfele, aki az amerikai Ann Lit győzte le 7:5, 6:1-re. A két sportoló még egyszer sem lépett pályára egymás ellen.

Simona Halep mellett további három román versenyző is pályára lépett a hétfői játéknapon, de mindannyian búcsúztak a nyitókörben. Irina Begut a német Andrea Petkovic, Elena Ruset a cseh Marketa Vondrousova győzte le két játszmában, míg Ana Bogdan háromszettes csatában kapott ki a spanyol színeket képviselő Rebeka Masarovától.

Kedden a Grand Slam-tornák főtábláján először szereplő Gálfi Dalma, illetve Sorana Cîrstea is bemutatkozik a US Openen. A veszprémi teniszező ellenfele a 30. helyen kiemelt, horvát Petra Martic lesz, míg a rutinos bukaresti teniszező a papíron 29. favorit, orosz Veronika Kugyermetovával találkozik.