Simona Halep nyolcaddöntős New Yorkban

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 03., 21:10 utolsó módosítás: 2021. szeptember 03., 21:14

Simona Halep bejutott a New Yorkban zajló Grand Slam-torna nyolcaddöntőjébe, miután a harmadik fordulóban romániai idő szerint pénteken este három játszmában legyőzte a kazah Elena Ribakinát.

Fotó: Jason Szenes/EPA/Agerpres

Kemény küzdelem árán harcolta ki a továbbjutást a román teniszező, aki eddigi legnehezebb mérkőzésére kényszerült az amerikai nyílt bajnokságon, hiszen az előző két körben két szettben győzött.

Az első játékrész volt a legszorosabb, amelyben Halep szettlabdát hárítva eljutott a rövidítésig, ahol mindkét játékos többször is lezárhatta volna a szetett, végül

Halep a hetedik játszmalabdáját kihasználva előnybe került.

A folytatásban a konstancai sportoló 0:3-ról fordított, de aztán elveszítette az adogatását, a kazah pedig kiegyenlített. A döntő szettben Halep ismét rögtön elbukta a szerváját, de hamar visszavágott, kétszer is brékelt, így 4:1-re elhúzott, és innentől behúzta a győzelmet.

Simona Halep ellenfele a nyolcaddöntőben az ukrán Elina Szvitolina és az orosz Daria Kaszaktina közötti párharc győztese lesz.