Kedden este láthatóan meghatódva Simona Halep a mérkőzés végén tiszteletkört tett, és elmondta a jelenlévő nézőknek, hogy már nem érzi magát versenyképesnek a legmagasabb szinten – részben a hosszú évek során felmerült fizikai problémák miatt.
„Nem tudom, hogy szomorúsággal vagy örömmel mondom ezt, talán mindkét érzés bennem van, de nyugodt szívvel hozom meg ezt a döntést, mert mindig őszinte voltam magammal.
Ezért szerettem volna ma itt lenni Kolozsváron, hogy Önök előtt játsszak és elköszönjek a teniszpályán.
Nem akarok sírni, mert ez egy szép dolog. Világelső voltam, Grand Slam-tornákat nyertem, mindent elértem, amire vágytam. Az élet megy tovább, van élet a tenisz után is” – mondta Halep.
Simona Halep pályafutása során 24 WTA-tornagyőzelmet aratott egyéniben, ebből kettő Grand Slam-trófea: a 2018-as Roland Garros és a 2019-es Wimbledon. Három további Grand Slam-döntőt is játszott: kettőt Párizsban, egyet pedig az Australian Openen.
A román teniszező összesen 64 héten keresztül vezette a WTA világranglistát, pályafutása alatt 580 győzelmet aratott és 242 vereséget szenvedett el.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Egy rendőr megsérült csütörtökön, amikor egy verekedéshez riasztották a Maros megyei Felsőrépa községben; az incidens során a rendőr kénytelen volt használni a fegyverét, és az agresszort lábon lőtte.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!