A szerdán délután rendezett negyeddöntős mérkőzésen az első gémet még az amerikai Amanda Anisimova simán nyerte, ám ezt követően Halep magabiztos játékkal ellépett 5:1-re, a szettet pedig 6:2-re nyerte. A második szett első játékát is Anisimova húzta be, ám Halep ezután is ellenállhatatlanul játszott, és ismét 5:1-re vezetett.
Anisimova az utolsó szalmaszálba kapaszkodva agresszív játékra váltott, és egymás után nyerte a pontokat, feljött 5:4-re és három bréklabdája is volt, hogy egyenlítsen. Ám egyiket sem tudta értékesíteni, Halepet ismét nem tudta megállítani, aki zsinórban szerzett öt ponttal behúzta a szettet, egyben a meccset is.
Halep 2019-ben megnyerte a wimbledoni tenisztornát, 2020-ban a koronavírus-járvány miatt nem rendezték meg, míg tavaly sérülés miatt hagyta ki a Grand Slamet.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Matematikailag is bebiztosította feljutását a labdarúgó Szuperligába a Vajdahunyadi Corvinul, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában 2–0-ra legyőzte az FC Voluntari együttesét.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!