A magyarok Keszthelyi Rita találataival hamar 4–0-s előnyre tettek szert, és bár a franciák később két gólra felzárkóztak, a nagyszünetre visszaállt a négygólos különbség.
A második félidőben tovább nőtt a differencia a válogatottak között, az ötgólos Keszthelyi vezette magyarok továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben.
Bíró Attila Európa-bajnoki bronzérmes együttese a szombati elődöntőben Olaszországgal találkozik, a párharc győztese kijut a tokiói olimpiára.
Női vízilabda, olimpiai selejtezőtorna:
Magyarország–Franciaország 20–7 (4–2, 3–1, 5–2, 8–2).
A magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 5, Illés 3, Garda, Leimeter, Szilágyi, Gurisatti és Rybanska 2-2, Vályi és Szücs 1-1.
Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.
Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!