A Brill Dance Táncstúdióban a 3 és 20 év közötti korosztályban közel kétszázan tanul hip-hopozni, a Gyergyó-medencei számos településéről járnak az edzésekre.
„Eleinte nem szándékoztunk online rétegben versenyezni, viszont a járványügyi korlátozások nagyon hosszú ideig kihúzódtak, és a gyerekeket meg kell mozgatni, nem lehet egy helyben ülni velük. Mi élőben eddig is rengeteget versenyeztünk, sokat utaztunk. Nagy kihagyás volt az a három hónap, amikor nem táncolhattunk, ezért úgy döntöttem, hogy ha már engedélyezik az edzéseket és adott az a lehetőség, hogy online lehet versenyezni, akkor különböző megmérettetéseken veszünk részt” – részletezte Kovács Andrea, a Brill Dance Táncstúdió alapítója, koreográfusa.
Előbb egy nemzetközi versenyre neveztek be a kezdőkkel, két gyerek- és egy nagyobb korosztályban, hétéves volt a legkisebb táncosuk. A junioroknál elsők lettek, a két gyerekcsapat pedig második helyen végzett. Ezután következett egy jóval magasabb szintű megmérettetés, a május első felében, online rendszerben megrendezett Európa-bajnokság Horvátországban.
„Az Eb-re való bejutáshoz kvalifikációra van szükség, tehát a verseny előtt van még egy forduló. A szakmai zsűri pontszámok alapján rangsorol, így tudtunk részt venni az Európa-bajnokságon. Három korosztályban sikerült nyerni, a gyergyóújfalvi gyerekek, a Kids Gang, a gyergyóditrói juniorok, a Big Team és a gyergyói felnőtt válogatott Master csapatunk is első helyen végzett.
– ismertette a táncstúdió vezetője.
Hip-hop kategóriában minden európai országból voltak csapatok, még Romániából is voltak más versenyzők. A dobogó legfelső fokára Magyarország csoportja állhatott fel.
„Nagyon ügyesek voltak, szavakat sem lehet találni rá, szinkronizációilag, minden szempontból tökéletesen versenyeztek. Számunkra egy ilyen megmérettetés azért is jó, mert példaértékű előadásokat látunk, és hogy hova kell fejlődjünk ahhoz, hogy még magasabb szintre léphessünk” – mondta Kovács Andrea.
A Brill Dance táncosai azáltal, hogy az Európa-bajnokságon bejutottak a Gala Eventbe, lehetőséget kaptak arra is, hogy regisztráljanak a világkupára, amit az Amerikai Egyesült Államokban rendeznek. „Ezt mindenképp szeretnénk megpróbálni, hiszen a táncosoknak ezáltal egy hatalmas álmuk válik valóra. Elképzelni sem tudták, hogy lehetőségük lesz részt venni egy ilyen versenyen. Jelenleg még a különböző nemzetközi versenyek vannak, de várjuk a világkupa kiírását, és kétszer olyan keményen edzünk, mint eddig” – közölte a táncstúdió vezetője.
Barabás Orsolya
Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Hosszú idő után újra nagy szenvedéllyel focizik Fülöp Loránd, aki úgy érzi, hogy megtalálta a helyét a harmadosztályú csapatánál. A karrierje ismét felfelé ívelő pályán van, a jövőre nézve komoly célokat fogalmazott meg.
Késsel sebesítettek meg egy fiatal férfit egy csíkszeredai vendéglátóegységben a közelmúltban, a támadót rövid időn belül azonosította a rendőrség.
Az orosz hadsereg szombat reggel ballisztikus rakétával csapást mért a dél-ukrajnai Mikolajiv megyeszékhelyre; eddig egy halottról és legkevesebb 15 sebesültről lehet tudni – közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója a Telegramon.
A kormány megpróbált tárgyalni az Európai Bizottsággal a bírák és ügyészek különleges nyugdíjainak rendezésére kiszabott határidő kitolásáról, ami az uniós helyreállítási terv (PNRR) egyik mérföldkövének számít.
Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!