Összesen 212 bokszoló vett részt az U14-es és U16-os válogatottak számára megszervezett sporteseméynen. A nagyobb korosztályban 81 fiú és 32 lány, a fiatalabbaknál pedig 82 fiú és 17 lány küzdött az érmekért. Voltak egyenlőtlen küzdelmek, ahol az egyik fél magasan jobb volt a másiknál, és a mérkőzésvezető szakította meg a találkozót, hogy döntő fölénnyel hirdessen győztest, és akadt kiütéssel végződött mérkőzés is, de a legtöbb találkozó pontozással dőlt el, azaz a három menet lejárta után emelték fel a nyertes kezét.
A múlt évben átadott Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpont (Románia egyetlen speciálisan az ökölvívás számára épített létesítménye) lelátói folyamatosan tele voltak, aki épp nem a ringben bokszolt, az társainak szurkolt. Ez olyan hangulatot varázsolt, hogy azokat a gyergyóiakat is meghódította az esemény atmoszférája, akiket csak a kíváncsiság hozott ki a helyszínre, de egyébként sosem érdekelte őket a boksz.
Most már várják a következőt – mondta egy anyuka aki két kisgyerekével együtt izgulta végig a vasárnap délutánt, anélkül, hogy bárkit is ismert volna a ringbe lépő sportolók közül. A hangulathoz kellett Takács Péter „Deze” is, akinek a neve már sok éve egybeforrt a magyar ökölvívó viadalokkal, az anyaországban már elképzelhetetlen egy-egy jelentős viadal a szpíker nélkül. Megkapta a „magyar boksz hangja” elnevezést is már. Itt pedig angolul ismertette a versenyzőket és szórakoztatta a közönséget.
A nézők közül a végére már sokan „szakértői” lettek az ökölvívásnak, sokan felháborodtak, amikor az elődöntőben Búzás Róbert helyett az ellenfelét hozták ki győztesnek a bírók, annak ellenére, hogy mindenki látta, a gyergyói fiú volt a jobb. A torna legjobb U16-os fiú bokszolójának, az osztrák színekben indult csecsen Saifullah Saidoulaevnek pedig valóságos rajongótábora volt a Gyergyói Open végére.
A színvonalra egyébként jó utalás lehet, hogy ide valóban a legjobbjaikat hozták el a részvevő országok, és szinte minden válogatott szerzett is legalább egy aranyat.
A legnépesebb küldöttség a román volt, hazai országként több sportolót is nevezhettek a vendégeknél, őket követte Magyarország (köztük a gyergyói Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub hat sportolójával), de zúgott a csarnok a Hellasz, Hellasz! szurkolástól, amikor a népes görög küldöttség egy-egy bokszolója versenyzett.
A gyergyóiak közül Fazakas Katalin, Benedek Péter és Tallósi Vanessza aranyat nyert, értük csendült fel a magyar himnusz. Fazakas István és Kozma Lívia ezüstérmes lett, míg Majlát András és Búzás Róbert nyakába a bronzérmet akasztották. Búzás romániai színekben versenyzett, a többiek a magyar válogatott tagjaiként. Egy ilyen kollekciót bárki elfogadna, Huszár Árpád vezetőedző azonban mégsem elégedett. Búzás Róberttől a pontozóbírók érthetetlen döntése vette el a döntőbe jutás esélyét. Nagyon rosszul érintette az edzőt, hogy Tallósi Vanessza ellen nem állt ki a riválisa és Benedek Péter döntős ellenfele is visszalépett. Szebb lett volna a szorítóban kivívni az aranyakat…
A szervezésre pedig csakis jó visszajelzések érkeztek. A részvevő országok csapatai már most jelezték, a következő Gyergyó Openre biztosan visszatérnek.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!