A CS Mioveni ellen kezdett szombaton délben a férfi asztalitenisz Szuperliga hazai rendezésű tornáján a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK. A fiúkból hiányzott a tűz, fásultnak tűntek – ez némileg érthető is, hiszen az előző két napon négy diadalt arattak maratoni küzdelemben. Nagyon gyorsan el is ment a meccs, 3–0-ra nyert az ellenlábas.
A délutáni összecsapás fontos volt a György István által irányított gárdának, hiszen az ugyancsak az élbolyban tartózkodó Bukaresti Steauával csapott össze. A tét nagy volt, a székelyföldiek amennyiben behúzzák ezt, valamint a vasárnapi utolsó találkozót, akkor első helyen zárták volna az alapszakaszt.
A fővárosiakkal szemben jó volt a kezdés, 2–1-re vezettek, de az utolsó két összecsapást a Steaua nyerte, ezzel együtt a párharcot is.
A rangsor harmadik pozíciójából az ISK-SZAK vasárnap 12 órától az első helyezett Pristavu Câmpulunggal mérkőzik, a csatát élőben közvetíti a Look Sport TV.
Férfi asztalitenisz Szuperliga, tavaszi idény
5. forduló
Székelyudvarhelyi ISK-SZAK–CS Mioveni 0–3
Loso Sebastian–Lucian Munteanu 2–3
György Szilárd–Alexandru Cazacu 0–3
Lucian Filimon–Mihai Zamfir 1–3
Székelyudvarhelyi ISK-SZAK–Bukaresti Steaua 2–3
Loso–Cristian Chiriță 3–2
György–Darius Movileanu 2–3
Filimon–Andrei Tomică 3–1
Loso–Movileanu 2–3
György–Chiriță 0–3
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!