A 31 éves Péreznek ez pályafutása második futamgyőzelme, a Red Bull-lal pedig az első.
Pérez mögött a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, az Aston Martin német versenyzője ért célba másodikként, míg Pierre Gasly, az Alpha Tauri francia pilótája harmadikként.
Az 51 körös futamot sokáig Verstappen vezette, a holland pilóta azonban a 47. körben a célegyenesben bal hátsó defektet kapott, a falnak csapódott és fel kellett adnia a versenyt. Az ezt követő újraindításnál Hamilton nagyot hibázott, és a mezőny végére esett vissza.
A rajtnál nem történt változás az élmezőnyben, a pole pozícióból startoló Charles Leclerc (Ferrari) megőrizte az első helyet, Hamilton pedig másodiknak, Verstappen harmadiknak sorolt be. A második kör végén Hamilton a célegyenesben megelőzte Leclerc-t, négy körrel később Verstappen, majd Pérez is elment a monacói mellett.
A 11. kör végén Hamilton kiállt a boxba kerékcserére, Verstappen pedig egy körrel később kapott új gumikat, és az élre állt, mivel a brit címvédő boxkiállása 2–2.5 másodperccel lassabb volt a megszokottnál. Pérez a 13. kör végén járt a boxban, és ő is Hamilton elé ért vissza a pályára.
A 20. körben Verstappen, Pérez, Hamilton volt az első három sorrendje, aztán a 31. körben Lance Stroll (Aston Martin) kapott nagy sebességnél hátsó defektet, melynek következtében a falnak csapódott. A versenybíróság a baleset miatt a pályára küldte a biztonsági autót, amely a 36. körben engedte útjára a mezőnyt.
Az újraindításnál Verstappen megtartotta az első helyet, mögötte Pérez és Hamilton száguldott.
A hajrához közeledve változatlan volt a sorrend a dobogós helyeken,
a 47. körben azonban Verstappen a célegyenesben bal hátsó defektet kapott, emiatt a szalagkorlátnak csapódott, és fel kellett adnia a versenyt, melyet egy körrel később piros zászlóval félbeszakítottak.
Az utolsó három körnek állórajttal vágott neki a mezőny, a startnál pedig Hamilton megpróbált bevágni Pérez mellé, ám elfékezte az első kanyart, kihajtott a bukótérbe és a mezőny végére esett vissza. A leintésig Pérez már nem hibázott, mögötte pedig a kiváló versenyt futó Vettel és Gasly ért célba másodikként és harmadikként.
A vb két hét múlva, Franciaországban folytatódik.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.
Pénz után kutattak az ismeretlen tettesek, akik három autót is feltörtek vasárnap Csíkszentmártonban az esti szentmise ideje alatt, a templom közelében. Az egyik járműből elloptak egy táskát, amely 3000 lejt tartalmazott. A rendőrség nyomoz.
Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.
Hatvanéves korában elhunyt Peter Greene, a 90-es évek emblematikus karakterszínésze, akit olyan filmekből ismerhet a közönség, mint a Ponyvaregény, a Közönséges bűnözők vagy A maszk.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!