Serena Williams leütötte a pályáról Halepet

Székely Sport 2021. február 16., 12:22

Esélytelen volt a továbbjutásra Simona Halep az Australian Open negyeddöntőjében, kedden délelőtt két szettben kikapott Serena Williamstől.

Véget ért Simona Halep menetelése Fotó: Facebook/Simona Halep

Nagyon rosszul kezdte az egyik legnagyobb riválisa elleni összecsapást a román teniszező, aki már az első adogatását elveszítette, és bár utána hamar visszazárkózott, az amerikai újra breakelőnybe került, és magabiztosan nyerte meg az első játszmát.

A folytatásban úgy tűnt, hogy Halep képes lesz visszajönni a meccsbe, hiszen egymás után kétszer is elvette Williams adogatását, aki azonban 1–3 után lehengerlően játszott, és sorozatban öt játékot megnyerve megszerezte a győzelmet.

Simona Halep ebben az évben sem nyeri meg az ausztrál nyílt teniszbajnokságot, ehhez a legközelebb 2018-ban állt, amikor döntőt játszott.

A hétszeres melbourne-i bajnok Serena ezzel visszavágott Halepnek a 2019-es wimbledoni döntőben elszenvedett vereségért.