Hatalmas volt az érdeklődés, az eseményre összesen 244 nevezés érkezett be és mintegy 175 versenyző lépett tatamira 3 versenyszámban is (siho-geri rúgás kombináció, szivacs-kumite és kumite).
A város öt óvodájából és a Sepsi Aréna karate termében edző egyesületen belüli sportolók mérhették össze tudásukat egy gyereknap utáni ráadásként. Szintén jelen volt a Shoto-Team néhány versenyzője is, akiket Préda Csaba készített fel. Minden gyerek éremmel és a sport iránti szeretettel távozhatott a tornáról.
Egyben megrendezték az úgynevezett Sport-All Liga versenysorozat harmadik, egyben döntő fordulója is, ahol ligabajnokokat avattak.
Június 14-én díjkiosztó gálát rendeznek a Sport-All Sport Club egyesületnél, illetve 22-én Fejér Milán és Péter-Csiki Csanád utazik Salzburgba az utolsó kvalifikációs versenyre, ahol kiharcolhatják a részvételi jogot az ősszel megrendezendő korosztályos világbajnokságra. Az utolsó versenyük egy Youth League (Ifjúsági Liga) lesz június 27-30. között Porecben, ahova a fentebb említett két fiúhoz csatlakozik Török Panka is.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!