A megmérettetésen két háromszéki versenyző is érdekelt, az ozsdolai Ördög Zoltán és a sepsiszentgyörgyi Tompa Krisztián – áll a verseny szervezői által szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményben.
A kétnapos versenyt a Sugásfürdő felé vezető út melletti pályán bonyolítják le. Tompa Csaba főszervező szerint
a tizenhárom kategóriában közel száz versenyző harcol majd a dobogós helyezésekért.
Ördög Zoltán – aki október 11-én Balkán-bajnoki címet ünnepelhetett – a 85, míg Tompa Krisztián a 250 köbcentis kategóriában három forduló után az összetett élen áll. A bajnokság első és harmadik futamát Ciolpani-ban, a másodikat Marosvásárhelyen szervezték, az utolsó versenynek pedig szintén az Ilfov megyei Ciolpani ad otthont október 24-én és 25-én.
Tompa Csaba elmondta, a Trio Impex és Gocz András segítségével a pályát rendbe tették, várják a versenyzőket, továbbá bíznak benne, hogy az időjárás is mellettük áll, így szombaton szép időben rendezhetik a kvalifikációs futamokat, vasárnap pedig a versenyeket.
A főszervező hozzátette, legutóbb két éve szerveztek motokrossz-viadalt Sepsiszentgyörgyön, 2018-ban a román bajnokság utolsó, ötödik fordulója zajlott Kovászna megyében.
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!