Az április 27–30. között Vlorában zajlott versenyen a csíkszeredai klubot ketten képviselték, Sárig István és Rancz Pál. Csak három futamot sikerült megtartani, az időjárás az egész bajnokság alatt nagyon változó volt, erős széllökések és hirtelen irányváltozások nehezítették a repüléseket.
Az első futam tökéletesen sikerült Sárig István számára, aki a kijelölt cél központjában szállt le, a második és harmadik futamon 4 cm-re landolt a célponttól, ami egy 2 cm átmérőjű kör. Az összesített versenyt a cseh Tomas Lednik nyerte, aki 1 cm-rel volt jobb, mint Sárig.
Ebben a versenyben Sárig István számos világhírű siklóernyőst előzött meg, közöttük a jelenlegi Európa- és világbajnokot, a szlovén Matjaz Slugát. Szintén Vlorában rendezik május 4. és 14. között a siklóernyős célraszálló világbajnokságot, amelyen a Turbulencia csapat tagjai is indulnak.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!