A Münchenhez közeli Neufahrn bei Freisingben tartották a 2024-es Eb-t, amelyen ketten képviselték Székelyföldet: a csíkszeredai Sánta Elemér és Vitán István. A címvédő székelykeresztúri Orbán Csaba – sajnos – nem tudott elutazni.
Jelen volt a magyarországi Bándy György hatszoros Európa-bajnok, a német Karl Heinz Andrasckcho kétszeres Európa-bajnok, illetve a magyar színeket képviselő Volman Ferenc, többszörös dobogós. „A versenyen 17-en vettünk részt, Svájc, Németország, Szlovákia, Ausztria, Magyarország és Románia képviseletében” – tudtuk meg Sánta Elemértől.
A magyar Bándy György nem hibázott és hatodszor hódította el a kontinensbajnoknak járó serleget.
Nagy harc folyt a második helyért, amit végül a szintén magyar Volman Ferenc nyert meg (Sonneborn-értékeléssel), harmadik pedig a német Karl Heinz Andraskcho lett. Ötödik helyezést ért el a székelyföldi Sánta Elemér, Vitán István pedig a 9. helyen végzett, sokat javítva tavalyi helyezésén.
Ebből az alkalomból a csíkszeredai Sánta Elemér kézhez kapta a Malom Mesteri címet.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
Sokan örülnek, mások viszont nem lelkesednek azért, hogy Marosvásárhelyre látogat Krasznahorkai László Nobel-díjas író, aki az EMKE Maros megyei szervezete és a Látó folyóirat szerkesztősége meghívására tart író-olvasó találkozót.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!