Elsősorban magyar ajkú versenyzőknek volt szervezve a bajnokság. „A hazaiak mellett Székelyföldről és Felvidékről, Romániából és Szlovákiából érkeztek versenyzők szép számban, összesen 29-en indultunk a bajnokságon. Korosztálytól függetlenül minden játékos játszott mindenkivel oda–visszavágót , tehát 58 játékot kellett teljesítenie mindenkinek” – mondta el Sánta.
A lehetséges 116 pontból 110 pontot gyűjtött össze Bándy György ötszörös Európa-bajnok és Volman Ferenc többszörös Európa-bajnoki dobogós, ami 90%-os, magas teljesítményt tükröz. A holtversenyt végül Sonneborn számítással Bándy nyerte meg Volman előtt. Harmadik helyezett, bronzérmes a csíkszeredai Sánta Elemér lett 103 ponttal.
A malomjátékkal kapcsolatos hír, hogy a III. Parázska Kupát október október 16-án tartják Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának márványtermében. A nevezések alapján a hazai versenyzők mellett magyarországi és németországi vendégek ülnek majd asztalhoz malmozni.
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!