A FIDE nemcsak a nyereményalapot emelte meg, hanem a vb-címvédő kihívásáig vezető úton indulásra jogosultak számát is. A férfiaknál a 2019-es összeg – a mintegy 300 ezer dollár plusszal – 1,89 millió dollárra nő, míg a mezőny 128-ról 206 tagúra bővül.
A nőknél az összpénzdíj a tavalyi 450 ezer dollárról 676 ezerre, a játékosok száma pedig 64-ről 103-ra emelkedik.
„Az új formátum szinte tökéletes egyensúlyt teremt, hiszen a vébésorozaton csaknem valamennyi olyan sakkozó indulhat, aki a férfiaknál 2650, a nőknél pedig 2400 Élő-pontnál többel rendelkezik” – mondta a FIDE főigazgatója, Emil Sutovsky.
Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Hosszú idő után újra nagy szenvedéllyel focizik Fülöp Loránd, aki úgy érzi, hogy megtalálta a helyét a harmadosztályú csapatánál. A karrierje ismét felfelé ívelő pályán van, a jövőre nézve komoly célokat fogalmazott meg.
Késsel sebesítettek meg egy fiatal férfit egy csíkszeredai vendéglátóegységben a közelmúltban, a támadót rövid időn belül azonosította a rendőrség.
Az orosz hadsereg szombat reggel ballisztikus rakétával csapást mért a dél-ukrajnai Mikolajiv megyeszékhelyre; eddig egy halottról és legkevesebb 15 sebesültről lehet tudni – közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója a Telegramon.
A kormány megpróbált tárgyalni az Európai Bizottsággal a bírák és ügyészek különleges nyugdíjainak rendezésére kiszabott határidő kitolásáról, ami az uniós helyreállítási terv (PNRR) egyik mérföldkövének számít.
Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!