Winter Rally Kovászna: kategóriájában első helyen végzett a Sprencz Tamás–Bíró Antal páros

Sebestyén Ervin 2024. február 05., 14:18 utolsó módosítás: 2024. február 05., 14:23

Véget ért a Winter Rally Kovászna 2024-es kiadása, a színvonalas eseményen 30 versenyző állt rajthoz, a csíkszeredai Sprencz Tamás és a brassói Bíró Antal az SSV kategóriában első, míg összesítésben a nyolcadik helyen végzett.

Sprencz Tamás és Bíró Antal kiválóan teljesített Fotó: Facebook/Spanczer Tamás

Az elmúlt hétvégén rendezték meg Kovásznán a már hagyományosnak mondható Winter Rallyt, amelyet végül a bolgár Georgi Yankov nyert meg. A rutinos pilóta kilenc alkalommal vett már részt a Kovászna és Kommandó között rendezett versenyen, 2021-ben összesítésben a harmadik lett, egy évvel később pedig a második, ezúttal pedig a dobogó legfelső fokára állhatott.

Az eddig megszokotthoz képest kevesebb jelentkező volt, ugyanis az elmúlt évben az utolsó pillanatban a szervezők lemondták az eseményt, mivel az időjárási viszonyok nem voltak megfelelők.

Megkeresésünkre Sprencz Tamás elmondta, hogy idén rendkívül kedvezők voltak a körülmények, elégedettek voltak a lebonyolítással, és az elmúlt tíz évben nem voltak ilyen jó kondíciók hó szempontjából.

Nem volt szerencséjük, ugyanis az első napon az éjszakai futamon egy 9 km-es szakaszt kellett teljesíteniük, ami Kovásznáról indult és Kommandón ért véget, útközben technikai problémába ütköztek, ez pedig nehéz helyzetbe sodorta őket.

Fotó: Facebook/Winter Rally Covasna

„Az egyik egyenesben sajnos teljesen áram nélkül maradt az autónk maximum sebességnél, nagyon veszélyes volt a helyzet.

Nagyjából három perc alatt sikerült orvosolni a problémát annyira, hogy tudjuk befejezni ezt a gyorsasági szakaszt, viszont ezt az időt már nem lehetett ledolgozni, így a harmincadik helyen zártuk az első napot”

– nyilatkozta a Székely Sportnak Sprencz Tamás.

A csíkszeredai versenyző azt is elmondta, hogy ezt követően jól teljesítettek, volt olyan mért szakasz, ahol ők voltak a legjobbak, így összesítésben a nyolcadikok lettek a Winter Rally idei kiadásán.

„Teljes mértékben elégedettek vagyunk az eredménnyel, a legjobb tudásunkat nyújtottuk, úgy gondolom kihoztuk a legtöbbet ebből a helyzetből. A saját kategóriánkat (SSV) megnyertük, boldogok vagyunk” – összegzett.

A tervek szerint legközelebb nyáron állnak majd rajthoz, Sprencz elmondása szerint nincs kilátásban a közeljövőben másik verseny.