Ugyanebben a számban újoncként indul Pavlova Maria és Nagy Balázs, akik éppen annak köszönhetően léphetnek jégre, hogy legutóbb – a 2021-es Eb a koronavírus-járvány miatt elmaradt – Chtchetinina és Magyar a tíz között végzett. Ugyancsak újonc lesz a női mezőnyben Schermann Regina és a jégtáncosoknál az Ignateva Mariia, Szemko Danijil Leonyidovics kettős, így tőlük szép eredmény lenne, ha bemutathatnák a kűrjüket.
Ehhez előbbinek a legjobb 24, utóbbinak 20 közé kell kerülnie a rövidprogram, illetve a ritmustánc során. Hasonló a célja a második Eb-jén jégre lépő Csernoh Andrásnak is, aki két éve 35. helyen zárt.
A szervezők által közzétett rajtlistán egyetlen romániai sportoló sem szerepel.
Az idei kontinensviadalon 37 ország 173 versenyzője lép jégre: 34 férfi, 37 női korcsolyázó mellett 22 páros és 29 jégtánckettős méri össze tudását.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Székelyföld érdeke az, hogy legyen hangja Budapesten, legyen tekintélye Bukarestben, és legyen önbizalma itthon – szögezte le a magyarországi választásokat kiértékelő videóüzenetében Szakács-Paál István, Székelyudvarhely RMDSZ-es polgármestere.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!