Hirdetés

Ringbe lépnek az ökölvívók a Tatárdomb Kupán

Különleges helyszínen lesznek a csaták
Fotó: Gergely Imre

2022. augusztus 25., 14:50

Negyedik alkalommal rendezik meg az ökölvívó Tatárdomb Kupát, a Szárhegy közelében sorra kerülő iskolakezdő ünnepséghez kapcsolódva. Magyarországi és romániai klubok sportolóit is várják, 25-30 színvonalas összecsapásra van kilátás.

2022. augusztus 25., 14:50

A tatárdombi búcsút idén szeptember 3-án szombaton rendezik meg, ahol a már hagyományos módon Böjte Csaba ferences szerzetes hirdet igét, azzal a céllal, hogy lelki feltöltődést, megerősítést adjon a gyermekeknek fiataloknak az új tanévhez. Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub négy éve kapcsolódott ehhez az eseményhez a Tatárdomb Kupa megrendezésével. Nem ok nélkül, hiszen számos, a Dévai Szent Ferenc alapítvány által fenntartott otthonban élő gyermek sportol az EGÖSK-nál, és sokan közülük már többszörös országos bajnokok korosztályukban és Magyarország válogatottjának színeiben szerepelnek a legrangosabb nemzetközi versenyeken.

Hirdetés

Amint az EGÖSK vezetője, Huszár Árpád elmondta, az idei verseny a búcsús ünnepséget követően délután 3-kor kezdődik a tatárdombi oltárnál, de amennyiben az időjárás nem lenne kedvező, a mérkőzések Gyergyószentmiklóson, az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpontban fognak zajlani jövő szombaton délután 5-től. Magyarországról az UTE, a Honvéd, a Kőbánya SC, és a Szegedi Boxvilág SE, Romániából pedig a Bukaresti Dinamo csapatát, kolozsvári, csíkszeredai és marosvásárhelyi klubokat hívtak meg.

A héten még várják a visszajelzéseket, de Huszár Árpád bízik benne, hogy egy színvonalas versenyt és 25–30 összecsapást láthatnak a nézők.

A Tatárdomb Kupát ismertető sajtótájékoztatón jelen volt Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke is. Az intézmény idén is felszerelésvásárlás finanszírozásával támogatja a verseny megrendezését. Borboly kihangsúlyozta, a tanévkezdéshez kapcsolódó egyházi eseményhez mindenképpen odaillik az ökölvívótorna is, hiszen Huszár Árpád és az EGÖSK tevékenysége révén a rossz körülmények közé született gyerekek a sport által kapnak egy nagy lehetőséget az élettől. Példaértékű ez: hogyan lehet nagyon lentről a legmagasabbra jutni – mutatott rá Borboly.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Lemarad a székely hokirangadóról a Sportklub törzsszurkolóinak egy része

Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.

Nem kizárt a klubváltás: Niczuly Roland minden ajánlatot fontolóra vesz

Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.

Székelyhon

Csíkszeredában nemcsak adót emeltek, hanem Udvarhely mintájára még egyet visszavezettek

Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.

`
Krónika

Orban szerint Orbán napjai meg vannak számlálva

Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.

Krónika

Véres szilveszter: több tucatnyian meghaltak a síparadicsomban történt robbanásban

Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.

Főtér

„F-i m-ai bun!” – kifogott a nyelvtan a franciasalátát készítő brăilai háziasszonyon – hírek karácsony másnapján

Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.

Ez is érdekelheti

Síugrás és terepkerékpározás újév napján

Két sportág versenyei is szerepelnek a kínálatban újév napján, csütörtökön síugrást és terepkerékpározást nézhetünk a tévében.

A dobogó harmadik fokán zárja az évet Szőcs Bernadette

Az idei év folyamán sokáig az első helyet birtokolta a marosvásárhelyi származású asztaliteniszező, a legfrissebb decemberi európai női ranglistán viszont lecsúszott a harmadik pozícióba.

Téli sportok és szaúdi foci az év utolsó napján

Nem maradunk sportesemények nélkül az év utolsó napján, sífutást és síugrást, valamint két szaúdi labdarúgó-mérkőzést nézhetünk szerdán a képernyőn.

Erste Liga, foci és kosárlabda – a keddi sportműsor

Hazai és nemzetközi kosárlabda-meccsek, Erste Liga-találkozó és terepkerékpár világkupa is szerepel a keddi kínálatban, este pedig pályára lép Cristiano Ronaldo együttese is.

Négysáncverseny és csapatsportok – hétfőn a tévében

A nap elején a téli sportok kerülnek középpontba, folytatódik a síugrók látványos négysáncversenye a németországi Oberstdorfban, este pedig a csapatsportoké a főszerep, magyar bajnoki kézilabdameccset és román kosárlabdát nézhetünk.

Ökölvívó lett Gyimesközéplok legjobb sportolója 2025-ben

A negyedik alkalommal rendezte meg a sportgáláját a Loki Sport Egyesület. A gyimesközéploki Márton Áron Sportcsarnokban a szombat esti esemény az év értékelése mellett a sportolók, edzők, támogatók és önkéntesek munkájának elismeréséről is szólt.

Téli sportok és Serie A – a vasárnapi sportműsor

Javában zajlanak a versenyek a havas pályákon, melyek egyben selejtezőt jelentenek a téli olimpiára. Az olasz focibajnokság mérkőzéseit követhetjük.

Dobogóközelben végzett a magyar terepkerékpáros a világkupa nyitányán

Vas Kata Blanka negyedikként ért célba szezonbeli első terepkerékpáros világkupaversenyén a belgiumi Gaverében.

Armand Duplantis győzött az európai hírügynökségek szavazásán

Armand Duplantis olimpiai, világ- és Európa-bajnok, világcsúcstartó svéd rúdugró végzett az élen az európai hírügynökségek – köztük a Magyar Távirati Iroda – 2025 legjobb európai sportolóiról rendezett szavazásán.

Labdarúgás és alpesi sí – a szombati sportműsor

Világkupával indul a nap, majd fokozatosan a labdarúgás kerül előtérbe. A Serie A és a szaúdi élvonal több mérkőzése is szerepel a kínálatban, a napot a Juventus idegenbeli megmérettetése zárja.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!