Kiválóan teljesítettek a székelyföldi íjászok a csíkszentkirályi sportcsarnokban, a Román Íjászszövetség (FRTA) szervezésében megrendezett terembajnokságon, amelyre tíz íjászklub ötvenhét versenyzője nevezett be.
A Szirtisas Íjász Sportklub harmincegy versenyzője közül tizennyolcan értek el dobogós helyezést, közülük Fogas Zsombor András és Miklós Adél országos bajnoki címet szereztek.
Russu-Bors Tibor, a Szirtisas Íjász Sportklub csíkszeredai sportolója és vezetője, a Székely Sport megkeresésére elmondta, hogy a Román Íjászszövetség meghatározása szerint az íjászversenyek szezonja februártól december végéig tart.
„A mostani volt az idei második versenyünk, amelynek mi voltunk a házigazdái. Szerintem a szervezés jól sikerült, a szövetségnek és a versenyzőknek is egyaránt tetszett. Elég sok érmet sikerült nyernie a klubunknak, összességében nagyon elégedettek vagyunk. Érdemes megemlíteni, hogy az íjászatban akkor avatnak országos bajnokot, amennyiben az adott kategóriában, korcsoportban legalább két klubtól legalább négy versenyző nevezett a versenyre, akkor van döntő. Például az utánpótlás kategóriában előfordult, hogy egy kategóriában többen voltak mint négy versenyző, de mivel mindannyian egyazon klub színeiben indultak, ezért ott nem avattak bajnokot” – zárta összefoglalóját a vezető.
Országos íjász terembajnokság, a Szirtisas Íjász Sportklub helyezései:
Fogas Zsombor András – 1. hely (döntővel, országos bajnok)
Miklós Adél – 1. hely (döntővel, országos bajnok)
Imre Márton – 1. hely (döntő nélkül)
Molnos Orsolya – 1. hely (döntővel)
Szász Benedek Péter – 1. hely (döntő nélkül)
Bogdan Cristian – 1. hely (döntő nélkül)
Székely Ferdinánd – 1. hely (döntő nélkül)
Miklós Tímea – 1. hely (döntő nélkül)
Russu-Bors Barabás – 1. hely (döntővel)
Mihók Ákos – 2. hely (döntővel)
Kacsó Zoltán Örs – 2. hely (döntő nélkül)
Kacsó Alexandra – 2. hely (döntővel)
Sárig Csaba – 3. hely (döntő nélkül)
Imre Mátyás – 3. hely (döntővel)
Constantin Fülöp Dániel – 3. hely (döntő nélkül)
Kali Helga Abigél – 3. hely (döntővel)
Pál Alfonz – 3. hely (döntővel)
Tămîrjan Eugen Viorel – 3. hely (döntővel)
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!